Google Play Yeterli Alan Yok Hatası Kesin Çözüm!

1431963601491.png (720×480)

Android telefonlarda Google Play üzerinden uygulama indirmeye ve yüklemeye çalışırken bazı kullanıcılar “Yeterli Alan Yok” uyarısı ile karşılaşıyorlar ve yükleme yapamıyorlar.

Aslında telefonun hafızasında yeterli alan olduğu görülse bile bu hata ortaya çıkabiliyor. Bunun nedeni çok fazla yeni uygulamalar yükleyip kaldırmanız durumunda hafızada yer olsa bile çok sayıda ugulama verisi tarafından önbelleğin doldurulmuş olmasıdır. Tabii ki diğer bir sebebi de yüklemek istediğiniz uygulamanın boyutunun en az 2 katı kadar hafızada yer olması gerekiyor.

Örneğin 40 MB boyutunda bir uygulama indirecekseniz, bellekte en az 80 MB boş alan olmalıdır.

2016-08-30_15-06-58

Şimdi önbellek temizliği yaparak sizi bu sorundan kurtaracağız.

Öncelikle Ayarlar / Uygulama bilgileri (uygulamalar) / Google Play Store yolunu izleyin.

Açılan ekranda önce Verileri Temizle butonuna tıklayın. Ardından Önbelleği Temizle butonuna tıklayın.

Şimdi yeterli alanın açılmış olması gerekiyor. Eğer hala aynı sorun devam ediyorsa, Ayarlar / Depolama yolunu izleyin ve açılan ekranda hangi uygulamanın kaç mb yer kapladığını görün.

2016-08-30_15-13-09

Aşırı yer kaplayan ve çok da gerekli olmayan uygulamaları kaldırın. Ardından aşağıda linkini verdiğim iki ücretsiz uygulamayı indirerek telefona yükleyin ve genel bir telefon temizliği yaptırın. Böylece çöp dosyaları ve diğer tüm gereksiz şeyleri temizleyerek telefonda boş yer açacak. Ayrıca yine CCleaner uygulamasından faydalanarak çok sayıda uygulamayı aynı anda tek tıklamayla telefondan kaldırabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi