Ana Sayfa Programlar Göz Dinlendirici ve Mavi Işık Filtresi Programı İndir (Ücretsiz)

Göz Dinlendirici ve Mavi Işık Filtresi Programı İndir (Ücretsiz)

1792
0

CareUEyes programı dinlenme süresi ve mavi ışık filtresi özelliğine sahip olan bir göz bakım yazılımıdır.

Bilgisayarda uzun saatler geçiren kişiler için ideal bir programdır. Bu araç sayesinde mavi ışık filtresini aktif ederek gözünüzün ağrımasını önleyebilirsiniz. Manuel bir şekilde görüntünün renk sıcaklığını ve parlaklığını ayarlayarak mavi ışık filtresini uygulayabilir ve gözlerinizi bu şekilde dinlendirebilirsiniz.

Bunun dışında kullanıma hazır olarak gelen 5 ön tanımlı filtre bulunuyor. Çeşitli aktiviteler için özel olarak hazırlanmış bu beş filtreden birini tek tıklamayla seçebilir ve hızlı bir şekilde mavi ışık filtresi uygulayabilirsiniz.

CareUEyes programının diğer bir özelliği ise dinlenmeniz gereken süreyi hesaplayıp, otomatik olarak size hatırlatmasıdır. Böylece belirli bir sürenin sonunda gözdeki yorgunluğu gidermek için dinlenmenizi ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Göz sağlığınız da bu şekilde korunmuş olacak.

eye care software

Bu özellikten faydalanmak için öncelikle Rest Timer özelliğini aktif yapmanız gerekiyor. Aşağıdaki resimde nereye tıklayacağınız gösterilmiştir. Ardından sol taraftaki kısımda kaç dakikada bir kaç dakika dinleneceğinizi seçmeniz gerekiyor.

Örneğin aşağıdaki resimde olduğu gibi Every 45 Minutes, Rest 3 Minutes demek her 45 dakikada bir 3 dakika dinlenmek demektir. Buradaki 45 ve 3 sayılarını kendi ihtiyacınıza göre değiştiriniz.

Böylece bunun üst kısmındaki geri sayım sayacında kalan süre gösterilir. Mesela alttaki resimde 00:27 görülmektedir. Demek ki 27 saniye sonra dinlenme başlayacaktır.

Dinlenmenin başlaması demek, programın belirlenen dinlenme süresi boyunca kilitleneceği anlamına gelir. Zaten ekranda dinlenme süresinin bitişine kaç dakika ve saniye kaldığı gösterilir. Aşağıdaki resimde bunu görebilirsiniz. Fakat süreyi beklemeden bilgisayarı kullanmak isterseniz, Continue work yazan butona tıklamanız yeterli olacaktır. Alttaki resimde gösterilmiştir.

Mavi ışık filtresini kullanma

Bunun için öncelikle pencerenin solundaki Display sekmesine tıklayın. Karşınıza alt alta iki kaydırma çubuğu çıkacak. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir. More Warm çubuğunu sağa doğru kaydırarak renk sıcaklığını arttırabilirsiniz. Less Bright kaydırma çubuğunu sağa doğru kaydırarak parlaklığı arttırabilirsiniz. Fakat her iki kaydırma çubuğunu da olabildiğince sola doğru kaydırın. Çünkü daha az renk sıcaklığı ve daha az parlaklık gözlerin dinlenmesine yardımcı olacaktır.

Eğer manuel olarak yani el yordamıyla değil de, onun yerine daha önceden ön tanımlı olan hazır ayarları kullanmak isterseniz, Normal, Smart, Office, Game, ve Night butonlarından birine tıklayarak bunu yapabilirsiniz. Eğer oyun oynayacaksanız, Game butonu, eğer gece çalışacaksanız Night butonu, eğer ofiste işinizde çalışacaksanız Office butonu, eğer normal şekilde kullanacaksanız Normal butonu ve her birinin karışımı olan Smart butonunu tercih edebilirsiniz.

CareUEyes İndirmek İçin Tıklayınız (Ücretsiz).

Önceki İçerikOnline E-Kitap Yapma Sitesi (Programsız ve Ücretsiz)
Sonraki İçerikRastgele Fare Hareketlerini Soyut Sanata Dönüştürme Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz