Hafıza kartı silinen dosyaları geri getirme programı indir

2016-08-12_19-03-51

Hafıza kartından silinen dosyaları kurtarma programı! Hafıza kartı veri kurtarma nasıl yapılır?

Laptop’un hafıza kartından silinen dosyaları, cep telefonunun hafıza kartından silinen videoları veya fotoğraf makinesinin hafıza kartından silinen fotoğrafları kurtarmak mümkün.

Üstelik Recuva adlı program bu işi tamamen ücretsiz olarak yapıyor ve Türkçe dil desteğine sahip.

Hafıza kartını laptop’un sc socketine takabilirsiniz. Masaüstü bilgisayara takmak için ise dönüştürücü kullanabilirsiniz.

2016-08-12_18-56-02

Ardından Recuva programını açın ve yukarıdaki resimde 1 numara ile gösterdiğim yere tıklayarak hafıza kartının yolunu seçin. Mesela alttaki resimde hafıza kartının yolu E sürücüsüdür.

Ardından 2 numara ile gösterdiğim arama kutusuna kurtarmak istediğiniz dosyalarla ilgili bir ipucu girin. Böylece programın işi kolaylaşmış ve arama işlemi hızlanmış olacak.

Mesela silinen dosyanın isminde geçen bir kelimeyi yazabilirsiniz. Kurtarmak istediğiniz dosyanın türü yani formatını da yazabilirsiniz. Fotoğraf kurtarmak için png, jpg falan yazabileceğiniz gibi, silinen videoları kurtarmak için mp4, avi gibi şeyler yazabilirsiniz. Ya da belgeleri kurtarmak için pdf, doc tarzı formatları da yazabilirsiniz.

Son olarak 3 numarayla gösterdiğim Scan butonuna tıklayın ve bulunanların listelenmesi için bekleyin. Tarama bitince listedeki kurtarılan programları bilgisayara kaydedin ve tek tek kontrol edin.


Yayımlandı

kategorisi