Ana Sayfa Sağlık Hamile Kalmak İçin Çörek Otu

Hamile Kalmak İçin Çörek Otu

2308
0

Aşağıda verilen çörek otu macunu hamile kalma şansını oldukça arttırır. Aslında çörek otunun kendisi bile tek başına hamile kalma ihtimalini yükseltir.

Ballı Çörekotu macunu

Adetin 2. iş günü başlayıp 12. güne kadar hem sabah hem akşam olmak üzere 1 şeker kaşığı her gün yenilmelidir. Bu macun yumurtaları büyütür ve hormonları düzenler. Bu sayede hamile kalma olasılığını epey artırmaktadır.

Hamile kalınca artık macunu yemeyi bırakınız. Çünkü düşük yapma ihtimali olabilir. Fakat doğuma bir hafta kalınca tekrar başlayarak emzirme dönemi boyunca yenirse, hem çocuk hem de annenin sağlığına faydalı olur.

Doğum sancısını azaltmak ve anne sütünün artması için de çörek otu biçilmiş kaftandır. Çörek otu doğumu kolaylaştırmaktadır.

Çörek Otu Macunu

Çoğu hastalıklar için en güzel kullanım yöntemi macun şeklindedir. 1 kg bala, 200 gr. Çörek otu öğütülüp karıştırılır. Bir kaba konur, üstü tülbentle örtülür. Üç gün üç gece ay ve yıldızları görecek şekilde bekletilir. Sonra bu macundan günde 3 defa çay veya 1 defa tatlı kaşığı miktarınca aç karnına yenir.

Burada önemli olan kısım, öğütülme işlemi. Kesinlikle öğütülmüş çörekotu almayın. Kendiniz öğütün ama havanda döverek değil ufak elektrikli kahve öğütme makinelerinde. Eğer havanda da dövecek iseniz çok çabuk davranmanız gerekir. Çünkü çörek otunun muhteviyatında bulunan uçucu yağlar ve diğer kıymetli bileşimler eğer öğütme işlemi uzun sürer ve bekleme söz konusu olur ise niteliğini yitirebiliyor. Bunun için öğütme işlemini çok çok hızlı yapıp öğütülmüş çörek otunu bir an evvel süzme bal ile karıştırmalısınız. Balında kaliteli olması konusu üzerinde durursanız daha da fazla şifa bulacağınızı düşünüyoruz.

Eğer macun yapmadan hergün düzenli olarak öğütüp yutarak tüketiyorsanız öğüteceğiniz çörek otunu cihazın haznesine koyduktan sonra öğütme işlemine başlamadan içine bir lokma büyüklüğünde de ekmek parçası koyun. Bu sayede çörek otu tohumlarından cihazın haznesine saçılan ve bulaşan ve çok kıymetli olan çörek otu yağı ekmek tarafından emilecek ve bu sayede daha çok fayda göreceksiniz.

Pekmezli Tahinli Macun

Kahve Öğütme Makinesi
100 gr. çörek otu öğütülür ve bekletilmeden, 100 – 150 gr. pekmez ve 200 gr. tahinle karıştırılır. Sabahları bir tatlı kaşığı miktarında tüketilir.

Not: Çocukların isteyerek yemesi için karışıma 25 gr. Kakao ilave edilebilir.

Çörek otu, bal, tarçın macunu tarifi

cörek otunun hamilelik üzerinde olumlu etkileri vardir

12 tatlı kaşığı 30gr kadar taze çörek otu

10 çay kaşığı toz tarçın

10 yemek kaşığı saf bal

Malzemeleri birbirine karıştırıp macun kıvamında bir karışım hazırlanır.  Adet kanamasının 2. günü başlanarak 12 gün bu karışımdan sabah aç karnına 1 yemek kaşığı yenir. Bu karışım sadece kadınlar içindir. Bunun yanında yumurtlama zamanınız geldiğinde ilişki durumunu sıklaştırmalısınız. Bu karışımda özellikle dikkat edilmesi gereken şey malzemelerin taze olmasıdır. Bunun dışında düzenli bir şekilde zamanında uygulanmalıdır ki verim alınsın. Bunun sonucunda yumurtalarınız olgunlaşacak, kalitesi artacak, adet düzensizliği varsa ortadan kalkacaktır. Yine de bu tür uygulamalar yapmadan doktorunuza da danışmanızda fayda var. Toz tarçın bilinmektedir ki rahimi kuvvetlendiren bir özelliği bulunmakta ve eskilerden beri Çin Japonya ve Uzak doğu ülkelerinde gebe kalamayan kadınlar tarafından kullanılırmış. Aynı zamanda toz tarçın ve balı bir sakız üzerine koyup akşama kadar onu çiğnerlermiş. Bir önemli konu da çörek otunun öğütülmüş olmaması. Çünkü öğütülmüş çörek otunda yer alan uçucu yağlar ve diğer kıymetli bileşenler uzun süre bekleme sonunda değerini yitirebilmektedir. Ya da eğer öğütülmüş çörek otu kullanacaksanız öğütme işleminden hemen sonra kullanmanız gerekmektedir. Hamileliği kolaylaştırıcı etkisi olan bu kürü uygulayabilirsiniz. Bu kür sonunda olumlu sonuç alanlar olduğu gibi olmayanlar da olabilir. Olumsuz sonuç alanlar umutsuzluğa kapılmadan tıbbi yönden çareler aramaya ara vermeden devam etmeliler.

Her şeyde olduğu gibi, çörek otunu da aşırı tüketmek zararlı olabilir. Bu nedenle genel bir tedbir olarak doktora danışmadan kullanmamakta fayda var.

Önceki İçerikÇörek Otu Göğüs Büyütür Mü?
Sonraki İçerikÇörek otu kremi nasıl yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz