Ana Sayfa Programlar Hangi Chrome Sekmesi Ne Kadar RAM Harcıyor? Öğrenin!

Hangi Chrome Sekmesi Ne Kadar RAM Harcıyor? Öğrenin!

811
0

2017-03-12_01-29-29

Chrome tarayıcısı dünyanın en hızlı, en güvenilir ve en gelişmiş web tarayıcısı olarak kabul edilmektedir. En azından bana göre kesinlikle öyle. Fakat Chrome tarayıcısının eksileri nelerdir diye sorulacak olursa, benim için en başta gelecek faktör tarayıcının kullandığı aşırı RAM bellek miktarıdır. Evet maalesef çok düşük RAM alanı olan bilgisayarlarda Chrome tarayıcısı bazı sorunlar yaşamaktadır. Fakat 4 GB ve üzeri bilgisayarlarda hiçbir sorun yaşanmıyor ki zaten günümüzde 4 GB’dan daha düşük bilgisayarların sayısı oldukça az.

Üstelik eğer benim gibi çok sayıda sekmeyi aynı anda açıp bunlar arasında dolaşmayı sevenlerdenseniz, başınız daha çok ağrıyabilir. Bu nedenle hangi sekmenin ne kadar RAM tükettiğini bilmek işinizi kolaylaştıracaktır. İhtiyaç halinde en çok RAM kullanan sekmeleri kapatıp bilgisayarı rahatlatabilir, tarayıcıyı hızlandırabilir ve daha iyi çalışır bir hale getirebilirsiniz.

Chrome için hazırlanan ücretsiz bir eklenti olan Memory Monitor sayesinde bunu kolayca başarabilirsiniz. Üstelik bu eklenti eğer RAM alanı dolmaya iyice yaklaşmışsa hemen sizi uyarıyor ve önlem almanıza imkan tanıyor.

2017-03-12_01-27-12

Her sekmenin kullandığı RAM bellek miktarını ise sayfanın sağ üst köşesinde görebilirsiniz.

2017-03-12_01-28-41

Eklentiyi Yüklemek İçin Tıklayınız.

Önceki İçerikWindows.Old Klasörü Nasıl Silinir? Kesin ve Kolay Yöntem
Sonraki İçerikWindows 10’da Masaüstünü Göster Butonunu Gizleme (Kaldırma)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz