Best Letter Recognition Games Android/ iPhone

Harf Tanıma Oyunları, En İyi Harf Tanıma Programları Android iPhone

Çocuklarınızın harfleri daha kolay ve daha eğlenceli bir şekilde öğrenmesini ister misiniz? Çocuklar alfabeyi artık mobil oyunlarla hiç sıkılmadan ve hiç zorlanmadan çabucak öğrenebiliyor ve öğrendiğini hiç unutmuyor.

Bu yazımızda çocuklar için en iyi harf tanıma oyunlarını paylaşıyoruz. Android’li telefonlara veya iPhone’a  yükleyerek çocuklarınızın eğitimine yardımcı olabilirsiniz.

 Best Letter Recognition Games Android/ iPhone

1. ABC Kids- Tracing and Phonics Android


Android için piyasadaki en iyi alfabe tanıma oyunudur.

Hem yeni yürümeye başlayan çocuklar, hem de okul öncesi çocuklar için uygundur. Kısacası 2 yaş ve üzeri çocuklar için ideal.

Çocuklar ekranda harflerin şekillerini takip edip öğrenirken, aynı zamanda eğlenceli seslerle bu harflerin okunuşunu duyuyor.

Daha sonra ise çeşitli egzersizlerle harfleri iyice ezberliyor.

Programın arayüzü tam çocuklara göre bir kolaylıkta dizayn edilmiş. Sadece ok işaretlerini parmakla takip ederek bile harfleri öğrenebilirler.

2. Endless alphabets iPhone


2003’te iOS mağazasında yılın en iyi uygulaması seçilen Endless alphabets sayesinde tüm dünyada milyonlarca çocuk alfabedeki harfleri tanıdı ve ezberledi.

Şimdi yenilenmiş modern grafikleri ve daha etkileşimli yapısıyla eskisinden bile daha hızlı ve daha kolay bir şekilde harfleri öğretiyor. Üstelik çocuklarınız harfleri tanırken, aynı zamanda çok eğlenceli zaman geçirecek.

İçerisinde çocukların doğasına ve ruh haline en uygun olan eğitici alfabe oyunları yer alıyor. Bundan dolayı çocuklar bir kere oynadığı zaman bir daha vazgeçemiyor.

3. Alphabet Games- Letter recognition and identification iPhone


Yine iPhone için en başarılı alfabe öğrenme uygulamalarından biridir.

Yürümeye başlayan çocuklar hem a, b, c gibi alfabenin  harflerini tanıyacak, hem de sesli bir şekilde okunuşunu öğrenerek iyice kafalarına kazıyacak.

Bu amaçlar içerisinde farklı oyunlar barındırıyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünde bu oyunlardan 3 tanesi görülmektedir. Tamamen ücretsiz olarak hizmet veriyor.

4. Bini Super ABC! Alphabet Games for Toddlers and Kids Android


Android’li telefonlar için bulabileceğiniz en kaliteli harf tanıma oyunları arasında yer alan Bini Super ABC, yukarıdaki resimden de fark edeceğiniz gibi, rengarenk, capcanlı ve tam çocukların seveceği türde harika grafiklerle dizayn edilmiştir.

İçerisinde çok ilgi çekici ve çok keyifli oyunlar bulunuyor. Çocuklarınız oyunları elinden düşürmeyeceği için ne olduğunu bile anlamadan mümkün olan en kısa süre içerisinde harfleri çözmüş olacak. Harflerin şekilleriyle birlikte sesli telaffuzlarına da büyük önem veren ve iyice öğretmeye çalışan bir oyundur.

iPhone ve Android için diğer alternatif harf tanıma oyunları ve uygulamaları


 1. ABC Alphabet Phonics- Preschool Game for Kids iPhone
 2. LETTER FREE PHONICS iPhone
 3. Letter Quiz, Alphabet and ABC Tracing App for Kids iPhone
 4. Alphabet! ABCD games! Android
 5. Learn to Read Alphabet Letter Names (Kindergarten) Android
 6. Alphabet Flash Cards game Android
 7. Learning Phonics For Kids Android
 8. ABC PreSchool Kids Tracing and Phonics Learning Game by GunjanApps Studios Android
 9. ABC Spelling – Spell and Phonics by RV AppStudios Android
 10. Alphabet Recognition Activities Kindergarten Kids Android
 11. Alphabet for Kids ABC Learning – English by GunjanApps Studios Android

Yayımlandı

kategorisi

,