Ana Sayfa Teknoloji İnternet Hotmail Outlook Hesap Silme Kapatma Linki 2019 Resimli Anlatım

Hotmail Outlook Hesap Silme Kapatma Linki 2019 Resimli Anlatım

17385
1

2016-07-27_17-37-22

Bildiğiniz gibi Hotmail ve Outlook hesapları artık birleşti ve tek bir servis haline geldi.

Peki Hotmail hesabını tamamen silmek yani tümüyle kapatmak mümkün mü?

Hotmail ve Outlook Hesap Silme Linki: https://account.live.com/CloseAccount.aspx 

Öncelikle eğer giriş yapmadıysanız, sizden giriş yapmanız istenir.

Ardından aşağıdaki resimde gördüğünüz kimlik doğrulama ekranı karşınıza çıkar.

Burada telefon numaranız ile veya e-posta adresiniz ile kimliğinizi doğrulayabilirsiniz. Hangisini tercih ediyorsanız, onun üzerine tıklayınız. Eğer alt taraftaki seçenek olan e-posta adresini seçerseniz, Hotmail hesabı açarken verdiğiniz 2. e-posta adresine otomatik bir kod gönderilir. Dikkat ederseniz, benim 2. e-posta adresimin g-mail uzantılı olduğunu aşağıdaki resimde göreceksiniz.

2019 07 24 10 51 03 1 2

Ben telefon numarasını seçerek ilerledim ve aşağıdaki gibi bir ekran karşıma geldi. Burada telefon numaramı doğrulamak amacıyla, benden telefon numaramın son 4 rakamını girmemi istiyor.

Sssssssss 4

Siz de numaranızın son 4 rakamını girin ve Kod gönder yazan butona tıklayın.

Ardından e-posta adresinize veya telefon numaranıza otomatik olarak gönderilecek olan kodu aşağıdaki resimde gördüğünüz ilgili yere yazın ve doğrulama işlemini tamamlayın.

2019 07 24 10 58 07 6

Kodu girip Doğrula butonuna basınca aşağıdaki sayfa karşınıza çıkacak. Bu sayfa Microsoft’un Hotmail hesabını kapatmak isteyenler için hazırladığı resmi sayfadır. Yazılan mesajı dikkatlice okuyun ve eğer sizin için bir sorun teşkil etmiyorsa alt taraftaki İleri yazan butona tıklayın.

2019 07 24 10 50 08 8

Açılan sayfada hizmetlerin listesi görünecek. Bu sayfadaki kutuların HEPSİNİ İŞARETLEYİN. Aksi takdirde en alttaki buton aktif olmuyor.

Ssssssssssss 10

Daha sonra en alttaki açılır pencereden Hotmail hesabını kapatma nedenlerinden birini seçin. Hangisini seçtiğiniz önemli değil. Rastgele seçebilirsiniz. Ardından Hesabımı kapatmak üzere işaretle yazan butona tıklayın.

Şu andan itibaren 60 gün sonra hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Zaten ekranda tam olarak hangi tarihte kapatılacağı gösterilir. Eğer o tarihten önce Hotmail hesabınıza giriş yaparsanız hesap silme işlemi iptal olur. Bu nedenle sakın 60 günden önce hesabınıza girmeyin.

Hotmail-Outlook-Hesap-Silme-4

Önceki İçerikBilgisayarıma virüs bulaştı sürekli reklam çıkıyor
Sonraki İçerikİnternet tarayıcıları sıfırlama Chrome Firefox Internet Explorer

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz