Ana Sayfa Mobil Huawei P20 Ekran Değişimi Rehberi Resimli Anlatım

Huawei P20 Ekran Değişimi Rehberi Resimli Anlatım

45
0

Huawei P20 telefonların ekranı nasıl onarılır veya nasıl değiştirilir? Bunu bilmeyenler için detaylı bir kılavuz hazırladım ve adım adım anlatıyorum. Üstelik bu anlatımı resimlerle destekliyorum.

Huawei P20 telefonun ekranı çatlamış ise tuhaf davranışları varsa yada dokunmatik ekranı bozulduğu için artık düzgün çalışmıyorsa, telefonu garantiye yollayarak ekranını değiştirebilirsiniz. Fakat büyük bir ihtimalle kullanıcı hatası diyerek garanti kapsamı dışında tutacaklar ve sizden yüklü bir miktar ekran parası isteyecekler.

Oysa ekranı kendi kendinize değiştirmeyi başarabilirseniz, internetten ucuza aldığınız bir ekranla oldukça tasarruf edebilirsiniz ve paranız cebinizde kalır.

Huawei P20 ekran nasıl değiştirilir?

Huawei P20 model telefonda ortaya çıkabilecek ekran camı kırılması, camda çizikler, ölü piksel, ekranda görünen noktalar ve dokunmatik ekranın bozulması gibi problemlerde aşağıdaki ekran değiştirme işlemini uygulayarak sorunu kökten çözebilirsiniz.

Bu işlemin zorluk derecesi nedir: Çok zor.

Yaklaşık kaç dakika sürer: 75 dk.

Gerekli malzemeler: Telefon açma seti (internette 12 liraya veya 20 liraya farklı çeşitleri satılıyor). Dilerseniz buraya tıklayarak N11.com sitesindeki telefon açma setlerini görebilirsiniz.

Öncelikle telefonu kapatın ve sağ alt köşeden telefon aralama aparatı yerleştirip ufak bir boşluk açın. Aşağıdaki resimde telefon aralama aparatını gösterdim.

Huawei P20 ekran nasıl değiştirilir? 

Açılan boşluğun kapanmasını engellemek için telefon açma aparatını bu boşluğa sokun. Aşağıdaki resimde telefon açma aparatını gösterdim.

Huawei P20 ekranı değiştirme

Ardından telefon açma aparatını sağa doğru kaydırarak camın sağ tarafını telefondan ayırıp çıkartın. Aynı şekilde bu defa sola doğru kaydırarak sol tarafı da telefondan ayırın.

Huawei P20 ekranı değiştirmek resimli anlatım

Ardından camı elinizle tutup çekerek çıkartın.

Telefon açma setindeki yıldız tornavidayı kullanarak NFC antenini sabitlemek için kullanılan ve kırmızı daire içerisinde yer alan 8 vidayı tek tek çıkartın. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Şimdi telefon aralama aparatını üstteki boşluğa geçirin ve yavaşça kaldırarak NFC antenini çıkartın. Aşağıdaki iki resimde gösterilmiştir.

Ardından ince uçlu naylon tornavidayı kullanarak bataryayı çıkartın. Aşağıdaki iki resimle gösterildi.

Aynı aracı yani naylon ince uçlu tornavidayı kullanarak ana kartın yanında yer alan yapışık konektör kablosunu çıkarın. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Daha sonra yapışık konektörü, alt mikrofonu, titreşim aracını ve anten kartı desteğini sabitleyen 7 çapraz vidayı çıkartın. Bu vidalar kırmızı renk ile gösterilmiştir.

Ardından telefonun yuva konektörünü çıkartın ve naylon ince uçlu tornavidayı kullanarak wifi bağlantı noktası ve GSM bağlantı noktasını çıkartın. Aşağıdaki 6 resimle tüm bu üç işlem gösterilmiştir.

 

Ardından harici hoparlörü sabitleyen iki çapraz vidayı sökün.

Aynı şekilde naylon ince uçlu tornavidayı kullanarak dış hoparlörü açıp cımbızı kullanarak tümüyle çıkartın.

Şimdi saç kurutma makinesini kullanarak ekranı 5 dakika kadar ısıtın. Böylece ekran gevşeyecek.

Ardından yumuşak bir şekilde çok hassas davranarak ekran açma aparatını köşeden sokup ekranı söküp çıkarın. Ama dikkatli olun çünkü kırılgandır ve kırılabilir.

Eğer ekranı onarmak mümkünse onarın. Eğer mümkün değilse, yeni bir ekranı internetten satın alarak değiştirin.

Ekranı değiştirdikten sonra bura anlatılan tüm işlemleri tersten yaparak parçaları toparlayın.

Önceki İçerikADSL ve VDSL Farkı Nedir? Kısaca Özet
Sonraki İçerikKlavyede Alt Gr Tuşu Ne İşe Yarar? Kısaca Tüm Görevleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz