Huawei Y6 2019 Ekran Görüntüsü Alma

Merhabalar, bu yazımızda Huawei Y6 2019 ekran görüntüsü alma konusunda sizlere resimli anlatım ve videolu anlatım sunuyoruz. Eğer siz de Huawei Y6 2019 model telefonda ekran görüntüsü nasıl yakalanır bilmiyorsanız, aşağıda ekranın resmini çekmeyi kısaca gösteriyoruz.

Öncelikle ekranın üst kısmına parmağınızı basıp aşağıya doğru kaydırarak hızlı erişim menüsünü açın (yani üst menü).

Açılan menüyü bir kere daha aşağı doğru kaydırarak iyice genişletin. Böylece yukarıdaki resimde kırmızı renkli ok işaretiyle gösterilen Screenshot (Ekran görüntüsü) seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğin üzerine basarak anında ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Yakaladığınız bu ekran görüntüsü otomatik olarak Galeri uygulamasına kaydediliyor. Galeri’yi açarsanız, ayrı bir Ekran Görüntüleri klasörü olduğunu fark edeceksiniz. İşte bu klasörün içinde bulunuyor.


Alternatif olarak Ses Kısma Tuşu ve Güç Tuşuna aynı anda basıp 1-2 saniye kadar bekleyin ve deklanşör sesini duyunca basmayı bırakın.  Böylece otomatik olarak ekran görüntüsünü alıp Galeri’ye kaydedecek.


Bir diğer alternatif yöntem ise 3 parmağı ekranın üzerinde yukarıdan aşağıya doğru kaydırmaktır. Böylece otomatik olarak ekran görüntüsü yakalayıp kaydediyor.

Ama bunun için Ayarlar > Akıllı Asistan > Hareket Kontrolü yolunu izleyip 3 Parmak İle Ekran Görüntüsü özelliğini açık hale getirmeniz gerekir.


Yayımlandı

kategorisi