Ana Sayfa Programlar IDM Chrome’da Çalışmıyor Uyumsuzluk Sorunu Çözümü 2017

IDM Chrome’da Çalışmıyor Uyumsuzluk Sorunu Çözümü 2017

4719
3

İnternet Download Manager namı diğer IDM programı tüm zamanların en hızlı ve en gelişmiş dosya indirme yöneticisidir. Fakat son zamanlarda Google Chrome tarayıcısıyla olan uyumsuzluğu yüzünden insanların canını sıkmaya başladı. Bu yazıda kısaca çözümü anlatıyorum.

IDM’yi bilgisayara kurduktan sonra masaüstündeki simgesine sağ tıklayın ve açılan menüden Dosya konumunu aç‘a tıklayın.

Açılan penceredeki IDMGCExt.crx isimli dosyayı sürükleyerek Chrome eklentiler sayfasının üzerine bırakın. Böylece eklentinin en güncel dosyasını tarayıcıya yüklemiş olacaksınız. Güncellendiği için de Chrome uyum sorunu düzelecek.

Eklentiler sayfasını açmak için: chrome://extensions/ kısayolunu tarayıcının adres satırına yazıp Enter’a basın. Ya da önce Ayarlar sayfasını açın ve soldaki menüden Eklentiler’e tıklayın.

Önceki İçerikAndroid Dosya Uzantısı Değiştirme Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikUzantısı Bilinmeyen Dosyaları Açmak İçin Ne Yapılır? 2017

3 YORUMLAR

    • kardeş o zaman programın en son sürümünü indirdiğinden emin ol. demek ki eski bir sürümü kurmaya çalışıyorsun. eğer eski sürümün full olanını kuruyorsan bile, bilgisayara son sürümü indirip sözünü ettiğim dosyayı masaüstüne ayrı olarak kopyala sonra eski full sürümü yeniden kur ve eklenti sayfasına masaüstündeki dosyayı sürükleyip bırakarak eklentiyi kurmayı dene. bu sefer kesin işe yarayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz