Ana Sayfa Teknoloji Windows PC IDM Nasıl Devre Dışı Bırakılır? Chrome Firefox IE Pasif Yapma

IDM Nasıl Devre Dışı Bırakılır? Chrome Firefox IE Pasif Yapma

2271
0

Merhaba arkadaşlar, bu yazıda IDM’yi devre dışı bırakmayı kısa ve öz bir şekilde anlatıyorum. Umarım işinize yarar.

İnternet Download Manager (IDM) programını devre dışı bırakmakla kastettiğiniz şey, herhangi bir dosyayı idm programı yerine tarayıcı üzerinden normal bir şekilde indirmek ise, o zaman dosyanın linkine tıklarken klavyeden ALT tuşuna basılı tutmanız yeterlidir. Böylece IDM pasif kalacak yani bir kereye mahsus devre dışı bırakılacaktır. Fakat daha sonraki indirmeleri yine IDM üstlenecektir.

Eğer IDM programını tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, ya IDM’nin tarayıcı eklentisini pasif yapmalı veya silmelisiniz, ya da IDM programını tamamen bilgisayardan kaldırmalısınız.

Mesela Chrome tarayıcısının eklentiler sayfasına girerek IDM programının eklentisini devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunlara alternatif olarak, IDM programının en üstteki menüsünden İndirmeler > Seçenekler > Dosya Türleri ekranına gelerek, belirli dosya uzantıları için örneğin exe, pdf, mp3, mp4 veya doc formatı için IDM’yi devre dışı bırakabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise uzantıların yer aldığı kutudan dilediğiniz uzantıyı silmektir. Sildiğiniz uzantı için IDM artık devreye girmeyecektir.

Daha önce IDM programının kullanım sırlarını resimli olarak anlattığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bunun için aşağıdaki linke tıklayınız:

Internet Download Manager IDM Nasıl Kullanılır?

Önceki İçerikPowerPoint Programının Dosya Uzantısı Nedir?
Sonraki İçerikDünyanın En İyi Hayvanları Listesi Top 10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz