Ana Sayfa Teknoloji İnternet İnstagram Video Hızlandırma ve Yavaşlatma Nasıl Yapılır?

İnstagram Video Hızlandırma ve Yavaşlatma Nasıl Yapılır?

2120
0

Instagram sitesinde izlediğiniz videoların hızını değiştirmek ister misiniz? Bu yazıda instagram video hızlandırmak ve yavaşlatmak için en iyi Chrome eklentilerini paylaşıyorum.

Bu eklentiler arasında benim kendi araştırmama göre seçtiğim en iyi uzantı Video Speed Controller adlı ücretsiz Chrome eklentisidir.

Bu nedenle yalnızca bu eklentinin ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını anlatacağım. Diğer alternatif eklentilerin ise yükleme adreslerini yani bağlantı linklerini vereceğim.

İnsagram Video Hızlandırma ve Yavaşlatma programı chrome eklentisi

Video Speed Controller isimli ücretsiz Chrome eklentisini yüklemek için buraya tıklayınız.

Bu eklenti video oynatma hızını ayarlamak için instagram video penceresinin sol üst kısmında tek satırlık bir menü sunar. Bu menüyü kullanarak örneğin artı (+) ve eksi (-) butonlarına tıklayarak videoyu hızlandırabilir yada yavaşlatabilirsiniz. Bu tuşlara her bastığınızda video hızını 0.1 saniye hızlandırır yada yavaşlatır.

Dilerseniz bu menüyü gizleyip klavye kısayol tuşlarıyla da video hızını yükseltebilir yada yavaşlatabilirsiniz.

Hatta kısayol tuşlarını kendinize göre değiştirebilirsiniz. Ayrıca her basışta artma ve azalma miktarını 0.1 saniye yerine 0.5 saniye yada keyfinize göre başka bir değer olarak ayarlayabilirsiniz.

Dilerseniz varsayılan oynatma hızını bile değiştirebilirsiniz. Böylece instagramda izlediğiniz her video, sizin seçmiş olduğunuz hızda oynar.

Tüm bu özellikler  Video Speed Controller eklentisini en iyisi yapan şeylerdir.

Not: Eklentiyi ilk yüklediğiniz zaman eklenti ayarlarına giderek blacklisted sites (engellenen siteler) bölümündeki Instagram.com satırını silin. Böylece eklentiyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken instagrama girip videoları izlemek ve video penceresinin sol üst köşesindeki menüden hızı değiştirmekten ibaret. Ayrıca bu eklenti diğer video izleme sitelerinde de otomatikman çalışır. Eğer herhangi bir sitede çalışmasını istemiyorsanız, engellenen siteler bölümüne bu sitenin url adresini girebilirsiniz.

Video Speed Controller isimli Chrome eklentisini direk yüklemek için buraya tıklayınız.


Alternatif Chrome Eklentileri

Yukarıda uzun uzun anlattığım eklentiyle aynı işi yapan başka kaliteli eklentiler de mevcut. Burada yalnızca isimlerini ve yüklemek için resmi sayfalarının linklerini veriyorum. Eğer üsttekini beğenmezseniz, bunları da deneyerek en iyisine kendiniz karar verebilirsiniz.

  1. Video Speed
  2. Video Speed Controller
  3. Speed Control
Önceki İçerikProfesyonel Logo Tasarımı Programı Ücretsiz (Online)
Sonraki İçerikFacebook Video Hızlandırma Yavaşlatma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz