İnsan Evrimi Kısa Belgesel Eski Çağlarda İnsanların Ataları

Günümüz bilim insanlarına göre, tüm canlılar birbiriyle akrabadır ve zamanda geriye gittikçe ortak bir atada birleşir. İnsanlar da memeli hayvanlar sınıfının primat koluna aittir. En yakın akrabamız da şempanze olarak gösterilmektedir. Bugün dünyanın tüm gelişmiş ülkelerinde hem ilköğretim hem üniversitede evrim konusunda dersler verilmektedir. Yani modern bilim evrim teorisini güçlü bir şekilde desteklemektedir. Geçtiğimiz yıllarda Katolik kilisesinin lideri Papa da baskılara daha fazla dayanamayarak evrim teorisini kabul etmiştir.

Peki kabul gören evrim teorisine göre insanlığın kökeni nereye dayanıyor? Yani insan nasıl insan oldu, bugüne gelene kadar nasıl evrildi? Aşağıdaki videoda 10 dakikanızı ayırarak insanlığın evrimsel tarihini kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Belki de 300 sayfalık bir kitapta bulacağınız bilgileri tek bir kısa belgesel filmine sıkıştırmışlar diyebilirim.

Not: Videonun Türkçe altyazısı mevcuttur. Eğer altyazıyı göremiyorsanız, Aşağıdaki resimde gösteridğim gibi altyazı simgesine tıklayarak aktif yapın.

2016-11-03_21-30-12


Yayımlandı

kategorisi