Instagram Arkadaş Bulma Nasıl Bulunur

Instagram’da arkadaş bulmanın çeşitli yollarını anlatıyorum. Öncelikle masaüstü bilgisayarla başlayayım ve daha sonra mobil ile devam edelim.

Bilgisayarda Insagram Üzerinden Arkadaş Bulma:

1. yöntem:

Bilgisayarda web tarayıcısını açın ve adres satırına instagram.com/kullanıcı-adı yazıp Enter’a basın. Bunun çalışması için arkadaşın instagram kullanıcı adını doğru bir şekilde biliyor olmanız gerekli. Aksi takdirde işe yaramaz.

2. yöntem:

gramfeed.com veya web.stagram.com yada benzeri web sitelerini kullanarak arkadaş arayıp bulabilirsiniz.

Mesela gramfeed.com sitesine gidin ve instagram butonuna tıklayark instagram hesabınızla giriş yapın. Sizden instagram hesabınıza erişim için izin isteyecek. Tereddütsüz izin verin.

Böylece açılan sayfadaki arama kutusuna dilediğiniz kişinin ismini yazarak arayıp bulabilirsiniz.

3. yöntem:

Cep Telefonunda (Mobil) Insagram Üzerinden Arkadaş Bulma:

Öncelikle mobil cihazınızda instagram uygulamasını çalıştırın. Ardından ekranın en alt kısmındaki arama simgesine tıklayın. Size 3 farklı arama seçeneği sunulacak. Bunlar kişi (insan) arama, etiket arama ve yer arama seçeneklerdir. Amacımız arkadaş bulmak olduğu için biz kişi aramayı seçiyoruz.

Açılan arama kutusuna arkadaşın istediğiniz kişinin ismini veya kullanıcı adını yazıp aratarak bulabilirsiniz.

Profil fotoğrafını yükleyerek arkadaş bulma

Elinizde arkadaşınızın telefon numarası, e-posta adresi ve kullanıcı adı yoksa, sadece onun profil resmini yükleyerek bile arkadaşınızı bulabilirsiniz.

http://tineye.com/

Üstteki linke tıklayın ve aşağıdaki gibi ana penceresi açılacak.

Burada eğer resim bilgisayarınızın harddiskinde kayıtlı ise 1 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayın ve açılan pencereden bilgisayardaki resmi bulup siteye yükleyin.

Eğer resim dosyası elinizde yoksa ama internetteki URL adresi varsa, o zaman 2 numaralı ok ile gösterilen alana bu resmin URL adresini girip Enter’a basın. Böylece resmi siteye yüklemiş olacaksınız ve hızlı bir şekilde size sonucu gösterecek.


Yayımlandı

kategorisi