Ana Sayfa Teknoloji İnternet Instagram bu mesajın gönderimi iptal edildi bildirimi nedir ne demek?

Instagram bu mesajın gönderimi iptal edildi bildirimi nedir ne demek?

494
0

Bir önceki yazımızda sizlere Instagram üzerinden DM yani Direct Message olarak gönderilen bir mesajın geri çekilmesi yani iptal edilmesi hakkında detaylı bilgiler vermiştim. Bu mesajın gönderimi iptal edildi bildirimiyle karşılaşan ve bunun ne anlama geldiğini soran kullanıcılar için bu yazımda kısaca özet geçmek istiyorum.

Instagram Bu Mesajın Gönderimi Iptal Edildi Bildirimi Ne Anlama Geliyor Nedeni Nedir

Bu mesaj aslında yanlışlıkla gönderdiğiniz için geri çekmeye çalıştığınız mesajın başarılı bir şekilde geri çekildiği anlamına geliyor. Fakat bu bildirimi siz değil, sadece mesajı gönderdiğiniz ve sonrasında geri çektiğiniz kişi kendi ekranında görüyor. Yani sizin gönderdiğiniz mesaj sizin tarafınızdan iptal edilerek geriye çekildiği için, onun yerine bu mesajı görüyor ve mesajınızı okuyamasa bile en azından bir mesaj geldiğini ve gönderenin iptal ettiğini anlamış oluyor.

Instagram’da gönderilen mesaj nasıl geri alınır?

Madem ki, mesajı geri aldığınızda karşı tarafın bunu ekranında nasıl göreceğini açıkladık, şimdi de çok kısa bir şekilde gönderilen mesajı geri almayı anlatalım. Yapacağınız işlem çok basit. Endişe etmeye hiç gerek yok. Herkes kolayca yapabilir.

  • Instagram’da mesaj kutusunu açın.
  • Geri çekmek istediğiniz yani iptal etmek istediğiniz mesajın üzerine gelerek parmağınızı basıp bir süre basılı tutun. Böylece karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsü resminde gördüğünü seçenekler çıkacak.

Instagram'Da Gönderilen Mesaj Nasıl Geri Alınır

Açılan menüde yukarıdaki resimde ok işaretiyle gösterdiğim gibi, Gönderimi İptal Et yazan seçeneğe dokunun. Böylece yanlışlıkla gönderdiğiniz yada gönderir göndermez pişman olduğunuz mesaj silinmiş olacak ve karşı taraf artık göremeyecek.

Evet arkadaşlar bu yazımda Instagram bu mesajın gönderimi iptal edildi bildirimi nedir sorusuna kısaca cevap vermeye çalıştım. Umarım sizler için faydalı bir paylaşım oldu. Sorularınız için aşağıdaki yorum kutusunu kullanabilirsiniz.

Önceki İçerikInstagram engelleyenleri görme 2019 pc android iphone
Sonraki İçerikNetflix izlemeye devam et kaldırma silme resimli anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz