İnstagram canlı yayın nasıl izlenir? (Live Broadcast)

Selam, bu yazıda instagramda canlı yayın izlemeyi anlatıyorum.

Takip edilen bir kişinin canlı yayınını izlemek için size bildirim gelmesini bekliyorsunuz. Takip ettiğiniz kişi canlı yayına başladığı anda eğer bildirimleri kapatmadıysanız otomatik olarak size haber veriliyor ve bildirimde şöyle deniyor:

Instagram kullanıcısı bir canlı video başlattı. Sona ermeden izle.

Bu bildirime basarak açınca direkt canlı yayını izlemeye başlıyorsunuz. Eğer kapatmak isterseniz sağ üst taraftaki X (çarpı) işaretine basın.

Alternatif olarak Instagram akışında canlı yayın simgesini görünce de izleyebilirsiniz. Canlı yayın simgesi “LIVE” şeklindedir ve Türkçesi “canlı” demektir.

Takip ettiğiniz biri eğer canlı yayını hikayesinde paylaşırsa, Live yazısı yerine kırmızı renkli oynatma (play) işareti görünecek. Bu işarete basarak izleyebilirsiniz.

Windows PC’de instagram canlı yayını nasıl izlenir?

Chrome üzerinde instagram canlı yayınını izlemek için Chrome IG Story adlı eklentiyi buraya tıklayarak yükleyiniz. Bu eklenti sayesinde instagram canlı yayınlarını izleyebilirsiniz.

Fakat yeni gelen bir özellik sayesinde artık instagramın resmi web sitesini açıp giriş yaparak da canlı yayınları izlemek mümkün.

Instagram’ın resmi sitesine gitmek için tıklayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=0QwXIJmJU34


Yayımlandı

kategorisi