Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram DM GIF Gönderme Nasıl Yapılır?

Instagram DM GIF Gönderme Nasıl Yapılır?

19
0

Merhabalar, bu yazımızda Instagram DM gif gönderme nasıl yapılır diye soranlar için kısa ve öz bir resimli anlatım hazırladık. Bildiğiniz gibi Instagram’ın hikaye alanında gif resimleri kullanabiliyoruz. Artık Direct Message yani DM olarak bilinen direk mesajlaşma alanında GIF görselleri ekleyip karşı tarafa gönderebiliyoruz. Bunun nasıl yapıldığını aşağıda gösteriyoruz.

Öncelikle Instagram’da DM içerisinde gif göndermek için Direct isimli uygulamayı yüklemeniz gerektiğini belirtelim. Nasıl ki Facebook’un Messenger programı varsa, Instagram’ın da Direct uygulaması bulunuyor.

Direct uygulamasını APK dosyası olarak buraya tıklayıp indirebilir ve telefona yükleyebilirsiniz.

Bu programı yükledikten sonra artık Instagram kullanıcılarıyla rahatça mesajlar yazıp gönderebilir ve bu mesajlara GIF görsellerini ekleyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken arkadaşınız ile yazıştığınız sohbet penceresini açmak ve sağ alt köşede yer alan GIF simgesine basmak. Aşağıdaki resimde basacağınız bu simge gösterilmiştir.

Bu simgeye basınca aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ekranın alt tarafında açılan yeni bir şerit üzerinde GIF resimleri gösterilir. Burada ekranı sağa doğru kaydırarak diğer GIF resimlerini de görebilir ve beğendiğiniz birine basıp sohbet ekranına eklemek suretiyle karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Önceki İçerikWhatsApp Sohbet Yedekleme Nasıl Yapılır ve Nasıl Saklanır?
Sonraki İçerikSnapchat Video Çekmiyor ve Açılmıyor İse Kesin Çözümü Burada

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz