Instagram Fotoğrafları Telefona Nasıl Kaydedilir? En İyi 3 Yöntem

Merhabalar bu yazımızda instagram fotoğrafları telefona nasıl kaydedilir sorusuna en kolay ve en hızlı 3 çözüm yoluyla cevap veriyoruz.

Bunlardan bir tanesi web tabanlı servis kullanımı iken, diğer iki çözüm yöntemi bu iş için özel olarak dizayn edilen mobil uygulamalara dayanıyor. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan hemen konuya girelim.

Instagram’da Fotoğrafları Telefona İndirme Yolları

1- DownloadGram sitesi


Yukarıda da sözünü ettiğim gibi ilk yöntem bir web sitesine girmeyi gerektiriyor. Kullanacağımız sitenin adı DownloadGram.Com ve tamamen ücretsiz olarak hizmet veriyor.

Kullanması ise çok basit. Instagram’dan telefona kaydetmek istediğiniz fotoğrafın URL adresini (linkini) kopyalayın ve DownloadGram sitesindeki ilgili yere yapıştırıp Download yazan butona basın. Hepsi bu kadar basit.

Yapacağınız tüm işlem aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

 

DownloadGram.Com sitesine gitmek için tıklayınız

2- QuickSave uygulaması (Android için)


QuickSave for Instagram programı sayesinde instagram’daki resimleri ve videoları kolayca telefona indirebilirsiniz.

İlk olarak QuickSave uygulamasını buradan telefona yükleyin. Çalıştırdığınız zaman karşınıza gelen ekrandaki seçeneği aktif hale getirin. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Böylece QuickSave artık işini yapmak için otomatikman devreye girecek.

Ardından Instagram uygulamasını çalıştırın ve indirilecek fotoğrafın veya videonun sağ üstündeki üç nokta simgesine dokunun. Aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile bu simge gösterildi. Açılan menüden Bağlantıyı Kopyala‘ya dokunun. Yine alttaki resimde 2 numaralı ok ile bu seçenek gösterildi.

Şimdi yeniden QuickSave uygulamasını açın ve ekranda az önce kopyaladığınız paylaşımı göreceksiniz.

QuickSave uygulamasında paylaşımın sağ alt köşesindeki indirme butonuna basarak fotoğrafı yada videoyu indirebilirsiniz. İlk defa yapanlardan galeriye erişim izni istiyor. Bu izni verdikten sonra tekrar bu butona basarak indirin. Yukarıdaki resimde kırmızı renkli ok işaretiyle basmanız gereken buton gösterilmiştir.

QuickSave uygulamasını yüklemek için tıklayınız

3- Instant Save (iOS ve Android için)


Hem iPhone hem de Android’li cihazlarda Instagram’da hoşunuza giden ve duvar kağıdı olarak kullanmak istediğiniz yada farklı şekilde değerlendireceğiniz resimleri telefona indirmek için Instant Save adlı profesyonel programı kullanabilirsiniz.

Üstelik tek yapmanız gereken paylaşımın sağ üst köşesindeki alt alta üç nokta simgesine tıklamak ve açılan menüden bağlantıyı kopyalamaktan ibaret. Böylece bu paylaşımı otomatik olarak telefona kaydediyor.

Androide kullanıcıları uygulamayı burayı tıklayarak indirebilir.

IOS kullanıcıları uygulamayı burayı tıklayarak indirebilir.


Yayımlandı

kategorisi