Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Girince Geri Atıyor İse Nedeni ve Çözümü (Beyaz Ekran Hatası)

Instagram Girince Geri Atıyor İse Nedeni ve Çözümü (Beyaz Ekran Hatası)

168
0

Merhabalar, bu yazımızda instagram girince geri atıyor sorununun asıl nedenine ve kesin çözüm yöntemlerine göz atıyoruz.

Bazı kullanıcıların söylediğine göre, son günlerde instagram uygulamasına giriş yapınca birkaç saniye bekledikten biraz sonra otomatik olarak çıkış yapıyor yani geri atıyor. Hatta önbelleği temizlemek yada fabrika ayarlarına geri döndürmek bile sorunu çözmemiş.

Bu sorunun asıl sebebi Instagram’ın kendisidir. Yani direk olarak sizinle alakalı bir durum değil. Ama yine de yapabileceğiniz birkaç şey var ve burada onlardan söz edeceğiz.

2019 08 16 17 46 05 1

Öncelikle yaşanan tüm sorunların çözümü için instagram yetkilileri ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatalım. Aşağıdaki linke tıklamanız yeterlidir.

Instagram iletişim formu: help.instagram.com/contact/151081798582137 

Anlatılanlara bakacak olursak son güncellemenin ardından uygulamayı açınca beyaz ekran geliyor. Dolayısıyla sorun ya uygulamada ya da sunucuda. Eğer öyleyse, instagram en kısa sürede çıkaracağı bir güncellemeyle bu sorunu çözebilir. Alternatif olarak cihaza bakım ve temizlik yapan uygulamalardan birini kullanabilirsiniz.

Fakat bence ilk yapmanız gereken şey instagram uygulamasını kaldırmak ve eski bir instagram sürümünü kurmak olmalı. Çünkü eğer son güncellenen versiyonu işleri bu noktaya getirdiyse, bir önceki versiyonu büyük ihtimalle düzgün çalışacaktır.

Instagram uygulamasının eski sürümlerini APK dosyası olarak şu linkte bulabilirsiniz.

Instagram beyaz ekran çıkıyor hatası nasıl çözülür?


Telefonun donanımı tıkanırsa veya donarsa, beyaz ekran görebilirsiniz. Ayrıca yazılım uyumsuzluğu yaşandığı zaman uygulama başlatılamadığı için beyaz ekranda takılıp kalıyor ve peşi sıra uygulama kapatılıyor.

Bence bu hatanın nedeni instagram uygulamasının güncellenmesi oldu. Üstelik yalnızca Android’li cihazlarda ortaya çıkıyor. Henüz iPhone’da böyle bir beyaz ekran hatası yok.

Dilerseniz instagram yetkilileriyle iletişime geçiş derdinizi kısaca anlatabilirsiniz. Fakat bence bu sorun sadece bekleyerek kendiliğinden çözülmüş olacak.

Instagram beyaz ekran çözüm yolları


  1. Öncelikle telefonu kapatın ve yeniden başlatın.
  2. Uygulama yerine telefonda web tarayıcıdan instagram’a giriş yapın.
  3. Telefonda hiç giremiyorsanız, bu defa bilgisayarda web tarayıcıdan girmeye çalışın.
  4. Başka bir internet bağlantısını kullanarak giriş yapmayı deneyin.
  5. Eğer 4.5G (mobil veri) ile bağlanıyorsanız kapatarak WiFi ağına bağlanıp öyle deneyin.
  6. Eğer WiFi ile deneyerek giremiyorsanız, o zaman WiFi’yi kpatarak, tam tersine mobil veri (4.5G) üzerinden bağlanmayı deneyin.
  7. Arkadaşınızın telefonundan giriş yapmayı deneyin.
  8. Kendi telefonunuzda bir arkadaşınızın hesabına girmeyi deneyin. Bakalım aynı hatayı verecek mi. Çünkü belki de sorun sizin hesabınızda bile olabilir.
  9. Son olarak VPN hizmeti üzerinden deneyin. DNS adresiniz ve ip adresiniz değişeceği için işe yarayabilir.

Yukarıda instagram’a girince geri atıyor sorunu yaşayanlar için olabilecek tüm çözüm yöntemlerini vermeye çalıştık. Bizim unuttuğumuz ama sizin aklınıza gelen bir tanesi varsa, lütfen aşağıdaki yorum kutusundan bize bildirin.

Bu sayfa size faydalı olduysa, lütfen sosyal medya hesabınızda paylaşın yada beğenin. Herkese sağlık ve mutluluk diliyoruz. Bizi takipte kalın.

Önceki İçerikMSO Uzantılı Dosya Nedir ve Nasıl Açılır?
Sonraki İçerikGoogle Önbellek Site Görüntüleme Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz