Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Kapatabilirim Nereye Şikayet Edebilirim?

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Kapatabilirim Nereye Şikayet Edebilirim?

104
0

Tıpkı Twitter ve Facebook gibi Instagram da sahte hesapları kapatıyor ve art niyetli kötü kişilere karşı tedbirler almaya çalışıyor.

2019 08 05 21 47 20 1

Ama diğer yandan kötüler de boş durmuyor ve alınan tüm önlemlere rağmen yine de Instagram hesabınızı çalabilirler. Eğer başınıza böyle bir talihsizlik geldiyse, bu yazımızda hesabınızı kapatmak, geri almak ve şikayet etmek için yapmanız gerekenleri kısaca anlatıyoruz.

2019 08 05 21 45 33 3

2019 08 05 21 45 54 5

Eğer e-posta hesabınız telefonda açıksa, şifrenizin değiştirildiğini belirten bir bildirim gelecek. Bildirim gelir gelmez mesajı açın ve “Bu işlemi geri al” yazan seçeneğe dokunun. Böylece sadece e-posta adresinizi kullanarak şifre değiştirme işlemini iptal etmiş olacaksınız.

Eğer e-posta hesabınız telefonda açık değilse, şifreniz değiştirilince doğal olarak bildirim almayacaksınız ve bu defa Instagram hesabındaki yardım al seçeneğine dokunmanız gerekiyor.

Böylece size 3 yöntem sunuluyor. Instagram hesabınıza telefon numaranız kayıtlıysa, o zaman SMS yoluyla Facebook hesabına giriş yapabilirsiniz. Alternatif olarak Şifremi Unuttum seçeneğini kullanarak şifreyi değiştirmek mümkün.

Bu noktaya kadar anlattığım yöntemler işe yaramadıysa, buradaki linke tıklayın ve açılan sayfadaki formu doldurup gönderin. Kullandığınız telefonun Android yada iPhone olup olmadığını ifade etmeniz gerekiyor. Böylece instagram’dan size yeni bir e-posta mesajı gönderilecek. Böylece artık hesabınıza giriş yapabilir yani çalınan instagram hesabınızı tamamen kurtarmış olursunuz.

Tüm bilgileri doğru bir şekilde yazıp yolladıysanız, instagram ekibi kontrolden geçiriyor ve haklı olduğunuza kanaat getirerek hesabınızı geri veriyor.

Önceki İçerikWhatsApp Yedekleri Silme iPhone Android
Sonraki İçerikLaptop Açılıyor Ekran Gelmiyor, Masaüstü Açılıyor Görüntü Yok Acer Lenovo Asus Toshiba

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz