Instagram Hesap Çalma Yöntemleri (2022) %100 Kesin

Bu yazıda Instagram’da başkasının hesabını çalmanın yollarını anlatacağız. Fakat dürüst olmakta fayda var. Bu yöntemlerin her birinin ayrı zorluğu var. Zaten kolay olsaydı herkes yapabilirdi.

Hackerlar Instagram hesaplarını nasıl çalıyorlar?

Genellikle e-posta adresinize yeni bir mesaj düşer ve çeşitli cazip şeyler yazarak sizi mesajın içindeki bir linke tıklamaya çalıştırırlar. Mesela linke tıklarsanız kod gelecek falan derler. Eğer tıklarsanız hesap bilgileriniz karşı tarafın eline geçebilir.

Hacker çeteleri çoğunlukla şu yöntemleri kullanır:

 • Hesap çalma uygulamaları
 • Gelen bazı linklere tıklamak
 • Fake telif siteleri aracılığıyla hesap çalma
 • Phısıng yöntemi ile hesap çalma (sözel şekilde kullanıcıyı ikna ederek hesap çalma)
 • SM (sosyal mühendislik)
 • 1. Yol: Instagram Hackleme; Bu yöntem sayesinde hesabını ele geçirmek istediğiniz kişinin telefon numarası, doğum tarihi vb. bilgilerini deneyerek basit şifreleri öğrenme mümkün olabilmektedir. Bu nedenle tüm sosyal platformlarda kullanılan şifrelerinizi güçlü bir şifre (sayı, karakter ve harf) kombinasyonu kullanmalısınız.
 • 2.Yol: Virüs Yöntemi İle Hesap Çalma; Diğer bir popüler yöntem olan virüs yöntemi sayesinde Instagram hesabı ele geçirilebilmektedir. Bu yöntemde hesabını çalmak istediğiniz kişinin bilgisayar yada cep telefonuna bir virüslü dosya bulaşması ile mümkün olmaktadır. Trojan ya da bir diğer adıyla Keylogger isimli virüs programı ile kullanıcının klavye ve dokunma hareketleri kayıt altına alınarak hesap çalma işlemi yapılmaktadır. Tüm cihazlarınızda profesyonel bir virüs programı kullanarak tüm sosyal medya hesaplarınızı güvende tutabilirsiniz.
 • 3.Yol: Hesap Bilgileri İsteyen Platformlar; Birçok internet sitesi ve üçüncü parti mobil uygulama sosyal medya hesap giriş bilgilerinizi istemektedir. Güvenilmeyen üçüncü parti internet siteleri ve Instagram uygulamaları da yine giriş bilgilerinizi isteyerek kayıt altına alarak hesabınızın çalınmasına neden olmaktır. Bu nedenden ötürü güvenmediğiniz site ve mobil uygulamalara hesap bilgilerinizi vermeyerek hesabınızı güvende tutabilirsiniz.

Yeni ‘Instagram hesap çalma yöntemi’ ortaya çıktı

Bu yöntemle birlikte Instagram özel mesajlardan kullanıcılara “Instagram Customer Service” adını kullanan sahte bir hesaptan mesaj isteği iletiliyor.

Bu mesajda kullanıcının hesabıyla ilgili telif hakkı şikayetleri alındığını ve şikayetlerin onaylandığı belirtiliyor. Mesajın sonunda yer alan linkten Instagram hesabınız ile giriş yapılmadığı taktirde 24 saat içerisinde hesabınızın tamamen silineceği belirtiliyor. Giriş yapınca da tüm hesap bilgileriniz hackerların eline geçiyor.

Dolayısıyla eğer becerebilirseniz siz de bu yollardan biriyle instagram hesabını çalabilirsiniz. Fakat yazının başında da belirttiğimiz gibi bu çok çok zor.

Zaten Instagram dünyanın en iyi yazılımcılarını çalıştırarak güvenlik önlemleri almaya devam ediyor. Onların bu önlemlerini aşmak her babayiğidin harcı değil.

https://www.youtube.com/watch?v=Ejb17GusAnw

 • Instagram Çalma Kodu
 • Instagram Çalma Linki
 • Sevgilimin Instagram Şifresini Nasıl Kırabilirim
 • Savcılığa Instagram Hesabı Şikayet Etme

Yayımlandı

kategorisi