Instagram Hikaye Kaydetme (Ekran Görüntüsü Almadan) PC Android iPhone

Merhabalar, bu yazımızda ekran görüntüsü almadan Instagram’da hikaye kaydetme konusunda sizlere yardımcı olacağız.

İnsanlar hikayelerin ekran görüntüsünü aldığı zaman karşı tarafa bildirim gidip gitmediği konusunda endişeli. Her ne kadar şuanda böyle bir bildirim söz konusu olmasa bile, belki bazı 3. parti uygulamalarla bu yapılabilir veya yakında böyle bir özellik bile eklenebilir.

Dolayısıyla artık ekran görüntüsü almadan da hikayeyi kaydetmek isteyenlerin sayısı bir hayli fazla.

Aslında Instagram henüz web tarayıcıda geçiş yapmadığı zamanlarda mahremiyeti ve gizliliği korumak nispeten kolaydı. Fakat bilgisayar dünyasında web tarayıcısı üzerinden erişime açıldıktan sonra artık maalesef hiçbir şeyin pek de mahremiyeti kalmıyor.

Özellikler de paylaşılan fotoğraflar ve hikayeler açısından durum böyle.

Üstelik hack programına bile gerek yok. Örneğin Chrome’da herhangi bir instagram hesabını açıp fotoğrafın üzerine sağ tıklayarak açılan menüden İncele derseniz, o fotoğrafın linkini kopyalayabilir ve görseli bilgisayara kaydedebilirsiniz.

İşin en güzel yanı ise, bu işlemi instagram hikayelerine bile aynen uygulayabilmeniz. Yani kaydetmek istediğiniz hikayenin üzerine fareyle sağ tıklayın ve açılan menüden İncele seçeneğine tıklayın. Sağ tarafta yada alt tarafta açılan panelden bu hikayenin linkini yani web bağlantısını bulabilirsiniz.

Sonrasında bu hikaye zaman tünelinden kaybolsa bile, siz kaydettiğiniz hikaye linkini tarayıcıda açarak bu hikayeye dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Evet arkadaşlar bu iş gerçekten de bu kadar kolay.

Sorusu olanlar yorum yazarak ücretsiz sosyal medya desteği alabilir. Uzman ekibimizle hizmete hazırız.


Yayımlandı

kategorisi