Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Kişiye Özel Hikaye Atma ve Yeşil Yıldız Nedir Nasıl Yapılır?

Instagram Kişiye Özel Hikaye Atma ve Yeşil Yıldız Nedir Nasıl Yapılır?

2253
0

Instagram hikaye özelliğini çıkardıktan sonra insanlar bu özelliği kullanırken bazı sorunlar yaşadılar. Örneğin paylaştığı hikayeyi herkesin değil, onun yerine sadece belirli kişilerin mesela yakın arkadaş grubunun görmesini isteyen çok sayıda insan oldu ve bu taleplerini Instagram temsilcilerine ilettiler.

Bu taleplerin artması üzerine Instagram Sadece Yakın Arkadaşlar ile paylaşma özelliğini hayata geçirdi.

Bu özelliği kullanmak için öncelikle yakın arkadaşlarınızı listeye eklemeniz gerekiyor.

2019 07 01 16 53 04 1

Öncelikle Instagram’ı çalıştırın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç çizgi simgesine dokunun (basın). Açılan menüden Yakın Arkadaşlar seçeneğine dokunun. Üstteki resimde 1 ve 2 numaralı oklarla gösterdim. Böylece aşağıdaki gibi arkadaş listesi oluşturma ekranı açılacak.

2019 07 01 16 53 53 3

Burada 3 numaralı ok ile gösterilen alana her satıra bir tane gelecek şekilde arkadaşlarınızın Instagram isimlerini girin ve Ekle butonuna tıklayarak listeye ekleyin. Ardından 5 numaralı Bitti seçeneğine dokunun.

Bundan sonra bir paylaşım yapacaksanız, hikaye paylaşım adımlarını normal şekilde yapın. Hikaye alanına yükleyeceğiniz şeyi yükleyin. Ardından paylaşma alanına gelin ve burada iki seçenek göreceksiniz.

2019 07 01 16 57 51 5

Sadece Yakın Arkadaşlar seçeneğinin sağındaki Paylaş butonuna dokunun.

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Paylaştığınız hikayeyi artık yalnızca az önceki listeden eklediğiniz yakın arkadaşlarınız görecek ve bu paylaşım ekranda yeşil renkli yıldızlı görünür.

Önceki İçerikFacebook Gönderi Bildirimleri Açma Resimli Anlatım
Sonraki İçerikInstagram Bağlı Hesap Kaldırma (Kapatma) Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz