Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Şifre Değiştirme Sınırı Kaçtır?

Instagram Şifre Değiştirme Sınırı Kaçtır?

91
0

Instagram’da şifre değiştirmenin üst limiti var mı? Bir günde, bir haftada yada bir ayda en fazla kaç kere şifre değiştirilir?

Günümüzde şifreyle giriş yapılan hesaplarımızın korunması için en önemli etkenlerden biri de belirli aralıklarla şifreyi değiştirmektir.

Zaten çalıştığımız bankalar 3 ayda bir bizden şifremizi değiştirmemizi ve daha önce kullandığımız şifrelerden farklı bir şifre seçip girmemizi istiyorlar.

Aynı şekilde E-Devlet hesabımız için belirli aralıklarla şifremizi değiştirmemizin iyi olacağını ifade eden e-postalar alıyoruz.

Her ne kadar sosyal medya siteleri bize şifre değişikliğini teklif etmese bile yada bunu zorunlu tutmasa bile, insanlar sosyal medya hesaplarını korumak adına sık sık şifre değiştirmek istiyor.

Instagram kullanıcıları da sıklıkla güvenlik endişesinden dolayı şifre değişikliği yapıyor. Fakat pek çok kişi şifre değiştirme konusunda bir sınırlamanın olup olmadığını merak ediyor ve böyle bir şey varsa tongaya basmak istemiyorlar.

Instagram’da Şifre Değiştirmenin Sınırı Var Mıdır?

Hayır arkadaşlar, şuan için Instagram platformunda hiçbir şifre değiştirme sınırlaması yoktur. Yani şifreyi istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.

2019 08 06 15 00 38 1

Ama şifre değişikliğinde üst limitin olmadığını duyan herkes, kalkıp da keyfine göre her gün şifre değişikliği falan yapmasın. Çünkü böyle olunca genellikle şifreler unutulmakta veya karıştırılmaktadır.

Instagram genellikle sunduğu özellikleri, amacının dışında kullanan yani istismar eden kişilere yaptırım uygular ve bu ceza da olabilir. Yani siz kalkıp da saat başı şifre değiştirirseniz, suistimal ettiğinizi düşürerek size de çeşitli yaptırımlar gelebilir. Dolayısıyla işin suyunu çıkarmamakta fayda var.

Önceki İçerikVantilatör Ne Kadar Elektrik Harcar? 2019 Aylık Faturaya Etkisi Kaç TL?
Sonraki İçerikFacebook Arkadaşların Bekliyor Özelliği Nedir Ne İşe Yarar?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz