Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır? 2019-2020

Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır? 2019-2020

114
0

İlk olarak instagram hesabınızın silindiğinden emin olun. Çünkü bazıları hesabı dondurmayla silmeyi birbirine karıştırıyor.

Silinmiş bir hesapta kullanıcı adını girdiğiniz zaman hiçbir hesap çıkmaz.

Şimdi hazırsanız instagram silinen hesabın nasıl geri alınacağı konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Instagram silinen hesabı geri alma

Aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Böylece karşınıza Instagram’ın resmi olarak hizmete sunduğu Silinen Hesabı Geri Alma formu açılacak.

Tıkla: https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

Açılan sayfada sorulan soruya karşılık olarak Hayır seçeneğini işaretleyin.

Ardından yeni açılacak olan alanlara TC kimlik kartınızda yazan isim ve soyisim bilgilerini girin. Ayrıca ülke, e-posta adresi ve instagram kullanıcı adı bilgilerini de doğru bir şekilde girin.

Not: Burada mutlaka instagram hesabınızın kayıtlı olduğu e-posta adresini girmelisiniz. Başka bir e-posta adresi girerseniz işe yaramaz.

Son olarak Gönder butonuna tıklayın.

2019 08 04 01 39 20 1

Şayet girdiğiniz bilgilerde bir eksiklik yada yanlışlık yoksa, biraz bekledikten sonra e-posta hesabınıza The Instagram Team tarafından bir mail gönderilecek. E-posta hesabınıza giriş yapın ve gelen kutusunu açarak bu e-postaya tıklayıp açın.

Açtığınız mesajın içinde bir kod olacak. Bu kodu kağıda yazın ve yüzünüzün göründüğü bir fotoğraf çekin. Kısacası fotoğrafta hem yüzünüz hem de kodu yazdığınız kağıt net bir şekilde görülmelidir.

Çektiğiniz resmi yapıştırarak az önce size gelen maili cevaplayın.

Bundan sonraki süreçte beklemekten başka yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Bundan sonrası Instagram yetkililerine kalmış durumda. Gerekli incelemeyi kaç günde yapıp işleme koyacaklarını ancak Allah bilir. Bu noktada sadece sabırla beklemeniz icap eder.

Eğer size verdikleri cevapta hesabınızın politika ihlali sebebiyle kapatıldığı bilgisi yer alıyorsa, yine yukarıdaki formu doldurun ve gelen maili cevaplarken “Hesabım çalındı ve ben instagramı çok seviyorum. Lütfen hesabımı almam konusunda bana yardımcı olun” şeklinde bir mesaj yazın. Genellikle böyle yazanların hesabı geri veriliyor.

Önceki İçerikÇalınan (Kaybolan) Telefonda WhatsApp Nasıl Kapatılır?
Sonraki İçerikEn Güncel DNS Listesi 81 Adet (2019-2020)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz