Ana Sayfa Teknoloji İnternet İnstagram Sponsorlu Reklam Verme (Katalog Satış)

İnstagram Sponsorlu Reklam Verme (Katalog Satış)

278
0

Artık Instagram sitesinde sponsorlu reklamlar gösterilmeye başlandı ve son dönemde ziyadesiyle görür olduk. Peki sponsorlu olarak e-ticaret reklamı nasıl verilir yani reklamlı satış nasıl yapılıyor dersiniz?

Bu yazımda sizlere Instagram’dan satış nasıl yapılır ve Instagram üzerinden satış yapmak için gerekli olan şeyleri nelerdir gibi konularda detaylı bilgiler paylaşacağım.

Instagram Katalog Reklamlar

PEKİ İNSTAGRAM KATALOG REKLAM SATIŞLARI NEDİR, NASIL VERİLİR?

Bazen Instagram’da dolaşırken yan tarafta veya direk olarak sayfanın içinde büyük boy çoklu reklamlar görürsünüz. Mesela N11.com sitesinin veya Hepsiburada.com sitesinin belirli bir kategorideki ürünlerini katalog halinde yan yana yada alt alta görürsünüz. Eğer siz de bu şekilde katalog reklamları vermek istiyorsanız, aşağıdaki talimatları aynen olduğu gibi uygulayın. Merak etmeyin, aslında bu işlem sandığınızdan bile daha kolay. Sadece söylenenleri yapmanız yeterli olacaktır.

Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın ve açılan sayfanın sağ üst köşesindeki ayarları açarak reklam oluştur sayfasına tıklayın.

Instagram Katalog Satışları Nedir

Açılan sayfada Yeni Kampanya Oluştur seçeneğini seçin ve Katalog satışları seçeneğine tıklayın. Katalog reklamları vermek için tabii ki öncelikle bir katalog oluşturacağız. Peki yeni bir katalog nasıl hazırlanır? Aşağıda basit bir şekilde ve resimlerle gösterilmiştir. Endişe etmeye hiç gerek yok! Bu işi okuma yazma bilen herkes rahatlıkla yapabilir. Az önce ifade ettiğim gibi, Katalog satışları seçeneğine tıkladığınız zaman aşağıdaki sayfa karşınıza çıkacak.

Instagram Katalog Satış Nasıl Yapılırfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Yukarıdaki ekran görüntüsü resminde Katalog yazısının sağındaki açılır pencereye tıklayın ve açılan menüden yeni katalog oluştur seçeneğini seçin. Kataloğa istediğiniz bir ismi verin. Örnek olması amacıyla ben test ismini verdim.

Kataloğu oluşturduktan sonra Katalogunuzu katalog yöneticisinde düzenleyin yazısının üzerine tıklayın. Böylece aşağıdaki gibi bir sayfa karşınıza çıkacak.

Instagram Katalog Satış Hakkında Bilgi

Buradan kataloğa yeni ürünler eklemeniz gerekiyor. Mavi renkli Ürünler Ekle butonuna tıklayın. Açılan sayfada size ürün eklemek için çeşitli seçenekler sunulur. Mesela elle ekle, user data feeds ve faceook pikselleri bağla gibi seçenekler görebilirsiniz. Örnek olması amacıyla elle ekle seçeneğini seçtim.

Instagram Katalog Satışı Verme

Elle ekle seçeneğinde her bir ürünün fiyatını ve resmini teker teker el yordamıyla eklemek gerekiyor. Her bir ürünün bilgilerini girdikten sonra Ürünü Ekle butonuna tıklayarak kataloğa ekleyin. Yukarıdaki resimde her bir ürün için girmeniz gereken bilgiler gösterilmiştir. Tabi bu ürünlerin satışı için para birimini ve kendi e-ticaret satış sayfamıza yönlendirme linkini de eklemek şart. Tüm ürünleri ekledikten sonra bitti yazan butona tıklayın.

Instagram Katalog Satış Reklamları

Kataloğu hazırladıktan sonra select all seçeneğine tıklayarak tüm ürünleri seçin. Ardından ürün setinin reklamını ver seçeneğine tıklayın.

Daha sonrasındaysa reklam bütçenizi oluşturmanız ve link adresi gibi ayarları yapmanız gerekiyor. Ardından instagram sponsorlu satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Instagram Sponsorlu Katalog Satış Reklamları Nasıl Verilir

Üstteki resimde görünen fotoğrafları hazırlayıp ardından satışını yapmaya başlamak için yeşil renkli Yayınla yazan butona tıklamanız gerekiyor. Yayınlanan reklamların ücreti ise daha önce girmiş olduğunuz ödeme yöntemi hangisiyse (kredi kartı veya banka kartı), oradan tahsil edilecektir.

Önceki İçerikKlavye Metre Kare İşareti Yazılışı, Q Klavyede (M²) Nasıl Yazılır?
Sonraki İçerikUBL Dosyası Nedir, Nasıl Açılır, Açma Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz