Ana Sayfa Teknoloji İnternet Instagram Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir? 2019 Resimli Anlatım

Instagram Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir? 2019 Resimli Anlatım

146
0

Çeşitli nedenlerden ötürü kullanıcılar Instagram telefon numarasını değiştirmek isteyebilir. Mesela bu nedenlerin başında güvenlik endişesi geliyor. Hat değiştirip yeni numaraya geçen kişiler yarın öbür gün instagram şifresini kaybettiğinde şifre kurtarma ve hesabın sahibi olduğunu ispatlama durumunda sıkıntı yaşıyorlar. Dolayısıyla yeni geçtiğiniz telefon numarasını hemen Instagram hesabınıza girip güncelleyerek riski sıfıra indirebilirsiniz.

Instagram’da telefon numarası değiştirmeyi bilmeyenler için kısa ve öz bir yazı kaleme almayı uygun buldum. Bu sayfada instagram telefon numarası nasıl değiştirilir resimlerle anlatıyorum.

Öncelikle ilk yapacağımız iş Instagram hesabımıza giriş yapmak ve ardından Profil ekranına gelerek Profil Düzenle‘ye dokunmaktır.  Aşağıdaki ekran görüntüsü resminde bu seçenek görülmektedir.

instagram telefon numarası değiştirmek

Açılan ekranda sayfayı en aşağıya doğru kaydırın ve Gizli Bilgiler yazan bölüme gelin.

Bu bölümün altındaki Telefon numarası kısmında daha önce vermiş olduğunuz telefon numarası görülecek. Bu numarayı yeni telefon numaranızla değiştirmek için numaranın üzerine dokunun.  Alttaki ekran görüntüsü resminde bu numarayı görebilirsiniz.

instagramda telefon numarası nasıl değiştirilir

Böylece karşınıza yeni bir ekran gelecek ve Telefon Numaranı Gir yazısının altındaki kutuya yeni telefon numaranızı girin. Aşağıdaki ekran görüntüsü resminde bu kutuyu görebilirsiniz. Numarayı girince hemen altındaki mavi renkli İleri yazan butona dokunun. Böylece işlem tamamlanmış olacak ve başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Hepsi bu kadar kolay.

instagram telefon numarası değiştirme resimli anlatım

Bu yazımda sizlere resimlerle birlikte Instagram telefon numarası değiştirme konusunu kısa bir şekilde özetlemeye çalıştım. Eğer yapamadığınız, takıldığınız veya sormak istediğiniz şeyler varsa aşağıdaki yorum kutusundan bana mesaj yazabilirsiniz. Eğer bu yazıyı beğendiyseniz lütfen sosyal medya hesabınızda paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Önceki İçerikEski Telefondaki Uygulamaları Yeni Telefona Aktarma Android 2019
Sonraki İçerikMobil Veri Sınırı Aşıldı Uyarısı Kaldırma Kapatma Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz