Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Video Sesi Kapanmıyor Hala Oynamaya Devam Ediyor

Instagram Video Sesi Kapanmıyor Hala Oynamaya Devam Ediyor

51
0

Instagram Video Sesi Kapanmıyor Hala Oynamaya Devam Ediyor diyorsanız ve bu sorunun asıl sebebini merak ediyorsanız, bunun gerçek nedeni instagram uygulamasının arka planda çalışmaya devam etmesi olduğunu söyleyelim.

2019 07 01 19 47 02 1

Instagram ses çıkmaya devam ediyorsa çözümü nedir?

Siz instagramı kapattığınızı düşündüğünüz için sesin de hemen kesilmesini bekliyorsunuz. Fakat instagram aslında tümüyle kapanmıyor sadece uygulama arayüzü kapanıyor. Oysa kendisi arka planda aktif bir şekilde çalışmaya devam ettiği için videodan sesler de gelmeye devam ediyor.

Yapmanız gereken şey arka plan uygulamalarının bulunduğu ekrana gidip Instagram uygulamasını seçip kapatmaktan ibaret.

Tabii ki farklı telefonlarda farklı şekilde bunu yapacaksınız. Mesela bazı telefonlarda yandaki tuşa basıp bir süre basılı tutunca arka planda çalışan uygulamalar açılır. Bazı cihazlarda ise ana menü tuşuna basıp bir süre basılı tutunca açılıyor. Eğer bu ekranı bulmakta zorlanıyorsanız, telefon modelinizi Google’da yazarak aratabilir ve arka planda çalışan uygulamaların yer aldığı ekrana nasıl gideceğini öğrenebilirsiniz.

Eğer sorun düzelmediyse, belki de Instagram uygulamasında genel ve teknik bir problem vardır. Hal böyleyse sizin elinizden bir şey gelmez. Bir sonraki güncellemeyi bekleyeceksiniz ve muhtemelen bu hatayı düzeltecekler.

Diğer bir çözüm önerisi ise başka bir internet bağlantısına bağlanarak tekrar denemek. Çünkü sorun internet bağlantınızda bile olabilir. Eğer WiFi ile bağlıysanız onu kapatarak mobil veri ile tekrar deneyiniz.

Bazen de Instagram ayarlarının bozulması bile kapatılan instagram uygulamasından seslerin gelmesine neden olabilir. Bu nedenle son çare olarak Instagram uygulamasını telefondan kaldırın ve sonra tekrar yükleyin.

Muhtemelen bu adımların ardından sorununuz yüzde 99 ihtimalle çözülmüş olacak.

Önceki İçerikInstagram Premium Hesap Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar? Ücretli Mi?
Sonraki İçerik1 Yıllık Ücretsiz VPN 2019-2020

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz