Ana Sayfa Teknoloji İnternet İnstagram yakın arkadaşlar nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar?

İnstagram yakın arkadaşlar nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar?

99
0

Sosyal medya siteleri arasında zirvede yer alan Instagram’a yepyeni bir özellik geldi. Yakın arkadaşlar isimli bu özelliğin ne olduğu, neye yaradığı, nasıl faydalı olacağı ve kullanılacağı hakkında detaylı bilgiler içeren bir yazı hazırladık.

Instagram yakın arkadaşlar özelliği sayesinde artık yaptığınız paylaşımları bazı kimseler görmesin diye, o kimseleri engellemek zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken kendinize özel bir yakın arkadaşlar listesi oluşturmaktan ibaret. Böylece bir paylaşım yaparken bu paylaşımı sadece yakın arkadaşlar listesindeki kişilerin görmesini seçebilirsiniz. Dolayısıyla görmesini istemediğiniz kişiler de göremeyecek.

İnstagram Yakın Arkadaşlar Listesi Nedir Nasıl Oluşturulur Hakkında Bilgii̇nstagram Yakın Arkadaşlar Listesi Nedir Nasıl Oluşturulur Hakkında Bilgi

İnstagram yakın arkadaşlar listesi ne işe yarıyor? faydası ne?

Normalde instagram profiliniz herkese açık olduğu için dolayısıyla hikayelerinizi de herkes görüyor. Yalnızca sizin engellemiş olduğunuz kullanıcılar hikayenizi göremez. Ama bu kişiler sahte bir hesap açarak hikayenizi yine görebilir.

Bunun önüne geçmek için instagram’da yakın arkadaşlar listesi oluşturabilirsiniz. Dolayısıyla artık engellediğiniz kişiler veya herkesin görmesini istemediğiniz sadece belirli özel kişilerin görmesini istediğiniz paylaşımlarda tek yapmanız gereken yakın arkadaşlar listesini seçmek. Böylece yakın arkadaşlar listenizde kimlerin isimleri yer alıyorsa, sadece onlar hikayenizi görebilir.

İçinizden yakın arkadaş listesini oluşturmayı bilmiyorum ne yapacağım diyenleri duyar gibiyim. Aşağıda onu da kısaca özetledim.

Instagram yakın arkadaşlar listesi nasıl hazırlanır?

Bundan sonra Instagram’da hikayenizi sadece belirlediğiniz kimselerin izlemesini tercih ediyorsanız, aşağıdaki talimatları uygulayarak kolayca yakın arkadaşlar listesi oluşturabilirsiniz.

Profil > Ayarlar > Yakın Arkadaşlar yolunu izleyin.

Açılan ekrandaki alana dilediğiniz kadar yakın arkadaşınızın ismini ekleyebilirsiniz. Ardından hikaye bölümünde ekranın sol alt köşesindeki hikayeleri bu alandan yakın arkadaşlara gönderip seçtiğiniz kişilere eklemiş olacaksınız.

Yakın arkadaşlar listesinden bir kişiyi çıkarmak yani silmek isterseniz, listedeki her kişinin hemen anında yer alan Çıkar butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

İnsanların bir gününün büyük bir kısmını geçirdiği sosyal medya platformlarıyla ilgili faydalı ipuçları vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda Instagram platformuyla ilgili yakın arkadaşlar özelliğinin ne demek olduğu, neye yaradığı, yararları ve yakın arkadaşlar listesinin nasıl oluşturulduğu ile ilgili detaylı bilgiler sunduk. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Eğer bu sayfadaki bilgilerin yararlı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bize destek olmak için sosyal medya hesabınızda bir kez olsun paylaşınız.

Önceki İçerikInstagram shadowban nedir, nedeni ve nasıl anlaşılır?
Sonraki İçerikODT Dosyası Nedir, Nasıl Açılır, Açma iPhone Android ve PC İçin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz