Instagram Yorum Engelleme Rahatsız Edici Yorumlar Nasıl Engellenir?

Merhabalar, bu yazımızda instagram yorum engelleme, rahatsız edici yorumlar nasıl engellenir sorusuna cevaben sizlere yardımcı olacağız.

Bildiğiniz gibi tüm sosyal mecralarda kişileri rahatsız eden ve yazılmasını istemediği yorumlar olabilir. Şanslıyız ki Instagram’da bu istenmeyen ve rahatsızlık veren yorumları toptan engellemenin bir yolu var.

Tek yapmanız gereken sizi rahatsız eden yorumların hangi kelimeleri içerdiğini saptamak ve bu kelimeleri tek tek yazmak. Böylece yorumları filtreleme yöntemiyle temizleyebilir ve istenmeyen türden yorumların otomatik silinmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun için web tarayıcıda “https://www.instagram.com/accounts/comment_filter/” adresini ziyaret edin ve hesabınıza giriş yapın. Karşınıza alttaki resimde gördüğünüz sayfa çıkacak.

Burada rahatsız edici kelimeleri aralarına virgül koyarak tek tek yazın ve Gönder butonuna basın.

Eğer aklınıza kelime gelmiyorsa, alternatif olarak alt taraftaki Varsayılan Anahtar Sözcükleri Kullan seçeneğini işaretleyin. Böylece Instagram otomatik olarak istenmeyen yorumları tespit edip engelleyecek.

Dilerseniz bir paylaşımı tamamen yoruma kapatabilirsiniz. Bunun için paylaşmadan bir önceki ekranda Gönderiyi yoruma kapat yazan butona basın.

Android ve iPhone’da Instagram Yorum Filtreleme


Ayarlar > Gizlilik > Yorumlar yolunu takip edin.

Böylece karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. Burada ÖZEL ANAHTAR SÖZCÜKLER alanına size rahatsızlık veren tüm kelimeleri tek tek yazın ve aralarına virgül koyun. Alternatif olarak Uygunsuz Yorumları Gizle seçeneğini etkinleştirerek Instagram’ın hazırlamış olduğu hazır kelimelerle yorumları otomatik filtrelemesini sağlayabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi