Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Yorum Filtreleme Nasıl Kullanılır? Android iPhone PC

Instagram Yorum Filtreleme Nasıl Kullanılır? Android iPhone PC

31
0

Selamlar, bu makalemizde Instagram yorum filtreleme özelliği nasıl kullanılır sorusuna cevaben çok güzel bir resimli anlatım hazırladık. Böylece sizin belirlediğiniz kelimeleri içeren yorumları otomatik olarak filtreden geçirip engelleyebilirsiniz.

Sizin seçtiğiniz istenmeyen kelime ve sözcükleri barındıran yorumları otomatik bir şekilde engellemek yani silmek için öncelikle aşağıdaki butona tıklayın.

Instagram Yorum Filtreleme

Böylece karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz sayfa gelecek.

Yukarıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen alana virgülle ayrılmış anahtar sözcükler ekleyin. Örnek olarak amk, s*k*ir, or**pu, yar**ım, am**k, *iç, si**rim ve aklınıza gelebilecek diğer küfürlü sözleri aralarına virgül koyarak yan yana ekleyebilirsiniz.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Gönder butonuna basın.

Eğer küfürlü sözleri yazmakla uğraşmak istemiyorsanız, 3 numaralı ok ile gösterilen Varsayılan Anahtar Sözcükleri Kullan seçeneğinin kutusunu işaretleyin. Böylece sık şikayet edilen anahtar sözcükleri içeren yorumları gönderilerde otomatik olarak gizleyecek.

iPhone ve Android Telefonda Yorumları Sınırlama (Filtreleme) Nasıl Yapılır?


Hem Android’li cihazlarda hem de iPhone’da aşağıdaki yolu izleyin:

Ayarlar‘ı açıp Gizlilik seçeneğine giriş yapın ve açılan ekranda Yorumlar seçeneğine girin.

Eğer yorumları en sık kullanılan rahatsız edici sözcüklere göre otomatik olarak filtrelemek yani engellemek istiyorsanız, yukarıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Rahatsız Edici Yorumları Gizle seçeneğine basarak Açık hale getirin. Açık olunca rengi mavi oluyor.

Eğer kendi yazacağınız kelimelere göre filtrelemek yani engellemek istiyorsanız, o zaman 2 numaralı ok ile gösterilen Manuel Filtre seçeneğine basarak Açık hale getirin. Açık olunca rengi mavi oluyor.

Önceki İçerikWordPress User ID Nerede Yazıyor ve Nasıl Öğrenirim?
Sonraki İçerikİnstagram Yardım, Destek ve Şikayet Hattı (Resmi Sitesi)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz