İnternet Paylaşım Programı Windows 10 İçin Connectify İndir

Bilgisayarı bir kablosuz ağ modemine dönüştürmek için Connectify programını kullanabilirsiniz. Bu sayede bilgisayarın kablolu internetini kablosuz (wifi) internete dönüştürerek paylaşabilir ve etraftaki cihazların (diğer laptop ve akıllı telefon ve tabletlerin) bu internete bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

2016-09-17_17-52-18

Programı indirip bilgisayara kurduktan sonra çalıştırın. Yukarıdaki resimde gördüğünüz penceresi açılacak. Burada Hotspot Name kısmına yeni oluşturacağınız kablosuz ağ için bir isim yazın. Password kısmına da bu ağa giriş için bir şifre seçip yazın. Internet to Share kısmından ise kullandığınız interneti seçin. Genellikle ethernet ile bağlanılmaktadır. Yukarıdaki resimde kulanılan ethernet aygıtının markası seçilmiştir.

Alt kısımdaki Advanced Settings kısmında:

Share Over kısmından Wi-Fi‘yi seçin ve Sharing Mode kısmından Wi-Fi Access Point, Encrypted (WPA2) seçeneğini seçin. Son olarak en alttaki Start Hotspot butonuna tıklayın.

Bu yeni oluşturduğunuz kablolu internete kimlerin bağlandığı ana ekranda gösterilmektedir. Dilediğiniz an en alttaki Stop Hotspot butonuna tıklayarak kablosuz ağı kapatabilirsiniz.

Boyut: 8.95 MB

Lisans: Ücretsiz

Connectify İndir

Alternatif İndirme Linki


Yayımlandı

kategorisi