İnternette Film Ve Video Izleyemiyorum Ne Yapmalıyım? 2019

Eğer netten film izlemek istiyorsanız yada video izleme stielerindeki videoları izlemek istiyorsanız, ama video açılmıyorsa, donuyorsa veya boş hata sayfası çıkıyorsa, bunun birkaç sebebi olabilir. İşin güzel tarafı bunların hepsinin basit çözümleri mevcut.

Eğer video açılmıyorsa bilgisayarda Adobe Flash Player ya hiç yüklü değildir, ya da son sürüme güncellenmesi gerekir.

Adobe Flash Player’ın en son sürümünü indirmek için buraya tıklayınız (gideceğiniz sayfada IE, Firefox ve Chrome için Flash Player sürümünü ayrı ayrı indirebilirsiniz).

Ayrıca Adobe Shockwave Player’ın en son sürümünü buraya tıklayıp yüklemeniz, bazı sitelerdeki açılmayan videoları açacaktır.

Bunların dışında bazen IDM veya Eagleget gibi dosya indirme yöneticileri de bazı sorunlar çıkarıp bazen videoların açılmasını engelleyebilir. Bu programları kullanıyorsanız kapatarak videoyu izlemeyi deneyiniz. Eğer problemin nedeni onlarsa, bu programları kaldırıp en son sürümlerini tekrar yükleyin.

Eğer izlemek istediğiniz film sayfası hiç açılmıyorsa, beyaz boş hata sayfası çıkıyorsa, belki de mahkeme kararıyla yasaklanmış bir sitedir. Bu gibi sitelere girmek için DNS değiştirme programı yada eklentisi kullanmalısınız.

Ben şahsen Chrome için DotVPN eklentisini kullanıyorum. Hiç bir ayar yapmama gerek yok. Sadece eklentiyi yükleyip keyfime bakıyorum.

DNS değiştirmek için ücretsiz program arıyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

İnternette film ve video izleyemiyorum ne yapmalıyım? 2019

TAMindir DNS Değiştirici 2.0 (400 kb – Türkçe – Ücretsiz – Tamindir.Com güvencesiyle)

Bazı sitelerden film izlerken tam ekran izlenmiyor. Bunu sitenin kendisi engelliyor çünkü reklamları göstererek fazladan para kazanmayı amaçlıyor. Böyle sitelerden çıkarak filmi aratıp başka bir siteden izleyin.

İnternetten HD kalitesinde filmleri izleyemiyorsanız, donuyorsa, bunun iki nedeni olabilir. Ya internet bağlantınız düşük olduğu için yetersiz kalıyordur, ya da filmi izlediğiniz sitenin filmi yüklediği sunucuya aşırı yüklenme olduğu için ve güçsüz bir sunucu olduğu için yetersiz kalıyordur. Bunun çözümü de filmi başka bir siteden izlemek veya filmi önce bilgisayara indirip sonra media player programlarıyla açıp izlemektir.

2018 yılı itibariyle bu yazıda paylaştığımız indirme linklerini kontrol ettik ve hepsinin kesin olarak çalıştığını onayladık.


Yayımlandı

kategorisi