İnternetten Hızlı Dosya İndirme Yolları 2017

internet-hizi.jpg (800×600)

Eğer sitelerden oyun, program veya döküman indirirken uzun süreler beklemekten bıktıysanız ya da işiniz zamanla ilgiliyse ve vakit sizin için nakitse, bu yazıda sizler için internetten en hızlı şekilde dosya nasıl indirilir açıklamaya çalışacağım.

Dosyanın indirilme hızı iki şeye bağlıdır. Birincisi sizin internetinizin bant genişliğine bağlıdır. Yani internet abonelik paketiniz kaç MB ise en çok o kadar hızlı indirebilirsiniz. Dolayısıyla daha pahalı internet paketlerini satın alırsanız indirme hızınız da doğal olarak artacaktır. Üstelik pahalı paketlerin adil kullanım limitleri de yüksektir. Mesela ben şuanda 50 MB hız ve 200 GB aylık adil kullanım sınırı olan bir paketi iki yıllık sözleşmeli olarak kullanıyorum ve çok da memnunum.

Bunun dışında indirilen dosyanın hızı, dosyanın bulunduğu sunucunun gücüne yani kapasitesine bağlıdır. Mesela Microsoft sitesinin sunucuları çok güçlü olduğu için çok hızlı indirme yapabilirsiniz. Fakat sıradan blog siteleri üzerine yüklenen bir dosyayı nispeten daha yavaş indirirsiniz. Hele bir de bu blog sitesine çok kişi giriyorsa, sunucusu iyice kasacak ve dosya indirme işlemi yavaşlayacak demektir.

Dolayısıyla dosyaları popüler websitelerinden indirmek daha çabuk bitmesini sağlayacaktır.

Ayrıca dosya indirme yöneticilerinden birini indirip bilgisayara yükleyerek dosyaları daha hızlı bir şekilde indirebilir ve indirdiğiniz dosyaları daha derli toplu saklayabilirsiniz.

Dosya indirme yöneticisi olarak IDM’yi yani Internet Download Manager programını tavsiye ediyorum. İndirmek için tıklayınız. Fakat bu program Türkçe olmasına rağmen ücretlidir. Türkçe ve ücretsiz olan bir alternatif indirme yöneticisi olarak sizlere EagleGet programını tavsiye ediyorum. Eagleget indirmek için tıklayınız.

Fakat eğer amacınız internetten bedava oyun, müzik, film ve program indirmek ise, o zaman kesinlikle bir torrent programı yüklemeli ve torrent sitelerine girerek her türlü dosyayı full bedava indirmelisiniz.

Torrent programı olarak Türkçe ve ücretsiz olan uTorrent’i öneriyorum. İndirmek için tıklayınız.

Torrent siteleri olarak ise

http://kickasstorrentseu.com/

https://isohunt.to/

sitelerini tavsiye ediyorum. Aradığınız her türlü filmi, şarkıyı, yazılımı ve dökümanı bulabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi