IPBan İndir, Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

IPBan İndir, Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

IPBan, güvenlik duvarı kurallarınızı yönetmenize ve belirli bir süre içinde çok fazla başarısız oturum açma denemesi yapan IP adreslerini engellemenize yardımcı olan bir programdır. Bu program sayesinde sunucunuzun veya bilgisayarınızın güvenliğini artırabilir ve saldırganların veya istenmeyen ziyaretçilerin erişimini kısıtlayabilirsiniz.

IPBan, Windows ve Linux işletim sistemleri için tasarlanmıştır ve basit bir arayüze sahiptir. Programı çalıştırmak için sadece bir yapılandırma dosyasını düzenlemeniz yeterlidir. Bu dosyada, engelleme süresini, izin verilen başarısız oturum açma sayısını, izin verilen IP adreslerini ve diğer seçenekleri belirleyebilirsiniz.

Program, güvenlik duvarınızın kurallarını otomatik olarak günceller ve engellenen IP adreslerini bir günlüğe kaydeder. Ayrıca, programın e-posta bildirimleri göndermesini de sağlayabilirsiniz. Böylece, sunucunuzun veya bilgisayarınızın durumunu takip edebilirsiniz.

IPBan, ücretsiz ve açık kaynaklı bir programdır. Geliştiricisi Digital Ruby LLC’dir. Programın boyutu yaklaşık 2 MB’dir. Programın desteklediği işletim sistemleri şunlardır:

– Windows 7
– Windows 8
– Windows 10
– Windows Server 2008
– Windows Server 2012
– Windows Server 2016
– Windows Server 2019
– Linux

Programın ekran görüntüleri aşağıda gösterilmiştir:

IPBan İndir, Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?Programı indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

  • Windows 11, Windows 10 32/64 bit, Windows 8 32/64 bit,
    Windows 7 32/64 bit
  • DOSYA BOYUTU:10,7 MB
  • DOSYA ADI:IPBan-Windows-x86_1_9_0.zip 
  • ANA KATEGORI:Güvenlik 
  • GELIŞTIRICI:Jeff Johnson

Yayımlandı

kategorisi