Ana Sayfa Mobil iPhone Ana Ekrana Sayfa Ekleme 2019 (Web Site Sayfası Sabitleme)

iPhone Ana Ekrana Sayfa Ekleme 2019 (Web Site Sayfası Sabitleme)

79
0

Web tarayıcılarda sık sık ziyaret edilen sayfaları kolayca açmak için yer imlerine (favorilere) ekleme veya araç çubuğuna ekleme gibi güzel özellikler var. Bunlar sayesinde web tarayıcısını açtıktan sonra tek tıklamayla en sevdiğimiz ve en çok ziyaret ettiğimiz sitelere erişim sağlayabiliriz. Peki web sayfasını bile açmadan favori sitelerimize giriş yapmanın bir yolu olsaydı sizce de daha iyi olmaz mıydı?

Kesinlikle daha pratik olurdu ve güzel haber şu ki böyle bir özellik zaten var. iPhone telefonlarda istediğiniz bir web sitenin istediğiniz bir sayfasını ana ekrana ekleyebilir ve sabitleyebilirsiniz. Yani her zaman ana ekranı açıp direk olarak eklemiş olduğunuz web sayfasının simgesine tıklayarak bu sayfayı açabilirsiniz.

iPhone’da web siteler ana ekrana nasıl eklenir?

Sandığınızdan çok daha kolay bir işlem olduğundan emin olabilirsiniz.

Öncelikle Safari uygulamasını çalıştırın. Ardından Safari tarayıcısında ana ekrana eklemek istediğiniz web siteye girin.

Sayfa açıldığı zaman alt kısımda paylaş butonu görünecek. Yukarı yönlü ok işaretinin içinde bulunduğu kutu paylaşma menüsüdür. Aşağıdaki ekran görüntüsü resminde paylaş butonunu ok işaretiyle gösterdim.

iphone web siteyi ana ekrana ekleme paylaş butonu

Bu butona dokununca yeni bir menü açılacak. Bu menüdeki Ana Ekrana Ekle yazan seçeneğe dokunun. Böylece Ana Ekrana Ekle başlıklı yeni bir pencere açılacak.

Aşağıda bu pencerenin ekran görüntüsü resmi verilmiştir. Burada dilerseniz web sitenin ana ekranda görünmesini istediğiniz ismi değiştirerek ardından sağ üst köşedeki Ekle seçeneğine dokunun. Ben genellikle web sitenin orijinal ismi yerine, daha az yer kaplayan bir kısaltma kullanıyorum. Mesela Statcounter.com yerine ST yazıyorum.

Ekle’yi seçtikten sonra bu sitenin kısayol simgesi artık ana ekranda görünecek ve sabitlenecek. Yani tıpkı bir uygulamayı açar gibi, bu sitenin simgesine dokunarak anında siteye girebilirsiniz.

iphone web sayfayı ana ekrana sabitlemek

Her ne kadar ilk bakışta basit ve gereksiz bir bilgi gibi görünse de, aslında pek çok sıradan kullanıcı bu özellikten habersiz durumda ve öğrenip uyguladıkları zaman hayatları bir nebze de olsa daha kolay bir hale geliyor. Örneğin her gün okuduğunuz gazeteleri, spor sitelerini, iddia bültenini, ekşi sözlük gibi siteleri veya her gün müdavimi olduğunuz diğer web sayfalarını ana ekrana sabitleyerek çok hızlı ve çok kolay bir şekilde açıp okuyabilirsiniz.

Elimden geldiği kadarıyla açık ifadelerle kısaca özetlemeye çalıştım. Eğer anlaşılmayan veya anlatamadığım bir yer olduysa, kafanıza takılan soruları aşağıdaki yorum kutusundan çekinmeden sorunuz. En kısa sürede yanıt vererek yardımcı olmaktan büyük memnuniyet duyarım. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim Hoşçakalın…

Önceki İçerikSamsung Rehber Yedekleme 2019 Resimli Anlatım (Programsız)
Sonraki İçerikPugb Giriş Hatası Kesin Çözüm! Pugb Giremiyorum Giriş Ekranında Kalıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz