iPhone arızalı telefon değişimi garantiden

iphone-6-batarya-değişimi.jpg (580×330)

Eğer iPhone arızalandıysa yepyeni sıfır bir cihaz ile değiştirmek mümkün. Apple firması buna izin veriyor.

Peki hangi şartlar altında arızalanan cihaz sıfır telefonla değiştirilir?

Öncelikle Türkiye’deki resmi Apple Store mağazasından yeni cihaz alabilmek için mevcut cihazınızın TR çıkışlı olması şart.  Bunu öğrenmek için Ayarlar / Genel / Hakkında yolunu izleyin. Açılan ekranda Model numarasının içerisinde “TU” geçiyorsa garantiye giriyor demektir. Alttaki resimde görebilirsiniz.

17-07-2016 16-52-42

Telefonu değiştiremeyeceğiniz durumlar nelerdir?

1. Yurtdışından alınan telefonlara ülkemizde destek verilmemektedir.

2. Cihazınızda arızadan bağımsız olarak herhangi bir darbe veya hasar varsa garanti dışıdır. Örneğin: Power butonunuz arızalı fakat düşmeden kaynaklı olarak telefonunuzun kasasında hasarlar var. Bu durumda herhangi bir değişim hakkınız yoktur.

3. Kaza, suistimal, hatalı kullanım, sıvı teması, yangın, deprem veya başka dış etkenlerden kaynaklanan hasarlar. Bazı durumlarda müsteri memnuniyeti sunmak adına hizmet verilebilir. Örneğin: 1.000 TL vererek üst model alma şansınız olabilir. Bunun için aşağıdaki yolları takip ederek randevu almanız gerek.

4. Farklı bir ürün kullanımından kaynaklı olan arızalar. Kullandığınız kapak, koruyucu vs. kaynaklı sorunlar’a destek verilmemektedir.

5. Apple’ın yazılı izni olmaksızın işlevselliğini veya kapasitesini değiştirmek üzere Apple Ürünü’nde yapılan değişiklikler

6. Apple Ürünü’ndeki seri numarası silinmesi veya bozulması durumunda cihaz değişimi yapılmamaktadır.

Eğer yukardaki durumlardan biri telefonunuzda varsa cihazınızı değiştiremezsiniz. Randevu adımları için aşağıdaki adımları takip edin.

Peki Cihaz Değişim nasıl yapılmaktadır?

Zorlu Center Apple Store randevu almak için : http://www.apple.com/tr/retail/zorlucenter/

Akasya AVM Apple Store randevu almak için : http://www.apple.com/tr/retail/akasya/

İlk olarak randevu almak istediğiniz mağaza için ilgili linke tıklayarak randevu sayfasına giriş yapmanız gerekiyor.

Daha sonra Mağaza hizmetleri bölümünden “Genius Bar” seçeneğine tıklayınız.

17-07-2016 16-53-57

Şimdi ise servis almak istediğiniz Apple ürününü seçiniz.

17-07-2016 16-54-31

Randevu tarihi belirlemek için sağ sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz. Uygun tarih bulabilirseniz “Rezervasyon yapın” seçeneğine tıklayarak randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Görselde gördüğünüz gibi; “Bu mağazada boş randevu yok” hatası ile karşılaşıyorsanız malesef randevu alamazsınız. Randevu günü alabilmek için aşağıdaki ipuçlarına dikkat etmeniz gerek.

17-07-2016 16-55-41

Apple randevu sorunları çözümü

Randevu sistemi her gün saat 00:00’da sıfırlandığı için yapılması gereken bu saatte başkaları randevu almadan almaktır.

Chrome tarayıcınız için ;Easy Auto Refresh eklentisini indirin ve randevu ekranına giriş yapın.

Sayfa eklenti aracılığıyla otomatik olarak belirlediğiniz sürelerde yenilenecektir. Randevular 10’ar dk için verildiğinden burada başkaları randevu almadan boş bir saat belirleyerek randevunuzu almanız gerekiyor.

Bir resimli anlatımın daha sonuna geldik. Eğer yapamadığınız yani takıldığınız bir yer varsa veya kafanıza takılan bazı sorular var ise bize yorum yazarak sorabilirsiniz. En kısa sürede cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağımızdan hiç şüpheniz olmasın…


Yayımlandı

kategorisi