iPhone Dolu Hafıza Hatası Çözümü Boş Alan Açma Yolları

Merhabalar, bu yazımızda iPhone dolu hafıza hatası çözümü noktasında sizlere yardımcı olacağız.

iPhone’da sürekli dosya indiriyorsanız cihazın hafızası kısa süre sonra dolacaktır. Örneğin günümüzde pek çok insan telefona müzik ve film arşivini atıyor. Dolayısıyla boş alanları hemen doluyor ve aradan çok geçmeden “hafıza neredeyse dolu” yada “hafıza dolu” gibi uyarı mesajları alıyor.

Peki bu sorunun çözümü nedir?

Hafıza dolduysa, ilk çözüm bazı işlemlerle yeni boş alanlar yaratmak yani açmaktır.

Bunun için aşağıda verilen talimatları yerine getiriniz.

Ayarlar > App store> Depolama yolunu izleyin ve Apple Store verilerini temizleyin. Çünkü zamanla bu uygulamanın önbelleği aşırı miktarda alanı işgal ediyor.

Safari tarayıcısının geçmişini ve verilerini silerek önemli miktarda yeni boş alan açabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki yolu izleyin.

Ayarlar > Safari > Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil 
Ayarlar > Safari > İleri Düzey > Web Sitesi Verileri > Tüm Web Sitesi Verilerini Sil

Ayarlar’ı açıp Mesajlar’a giriş yaparak mesaj geçmişi bölümünü açın. Burada tüm mesajların seçtiğiniz belirli bir süre geçtiği zaman otomatikman silinmesini sağlayın.

Hafızada sakladığınız boyutu en büyük filmi seçin ve Kiralama seçeneğine basın. Böylece kiralama işlemi için yeterli alan yok şeklinde bir hata mesajı göreceksiniz. Bu mesaj penceresindeki Tamam butonuna basarsanız, hafızada yeni boş alanın açıldığını fark edeceksiniz.


Yayımlandı

kategorisi