Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

iPhone En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

4981
0

iPhone telefonlar için yapılan en kaliteli resim düzenleme programlarını sizler için listeledik.

Bu listeyi oluştururken en önemli kriter olarak dünyadaki popülerliği yani kaç kişi tarafından kullanıldığı bilgisi, pazar payı ve sahip oldukları gelişmiş özellikleri göz önüne aldık.

1- Snapseed

iPhone Screenshot 2

Teknoloji devi Google’ın resmi fotoğraf düzenleme uygulaması olan Snapseed programını listemizin bir numarası olarak seçtik.

Hem amatör kullanıcılar hem de profesyoneller bu uygulamayı rahatlıkla kullanabiliyor. Programın içerisinde çok sayıda fotoğraf düzenleme, filtreleme ve efekt ekleme araçları mevcut.

Fotoğrafları otomatik olarak hızlı bir şekilde düzenleme becerisine sahiptir.

Fotoğraf kırpma, RAW dosyaları düzenleme, fotoğraf döndürme, fotoğrafın seçilen noktasına efekt verme, fotoğrafın seçilen yerini iyileştirme, perspektif ayarlama ve fotoğrafın detayları üzerinde çalışabilme gibi harika özellikleri bulunmaktadır.

iPhone Screenshot 5

Snapseed İndir

2- Afterlight

iPhone Screenshot 2

En başarılı resim düzenleyicilerden biri olan Afterlight uygulaması ile tüm resim düzenleme işlemlerini kolayca yapmanın yanı sıra, çektiğiniz fotoğraflara tek tıkla çabucak çok güzel efektler vererek farklı bir hale getirebilirsiniz.

Programın içinde kullanıma hazır olarak gelen 15 değişik resim düzenleme aracı mevcut. Böylece resimleri güzelleştirmek daha kolay oluyor. Ayrıca Afterlight içerisinde tam 56 adet farklı filtreye sahip. Yine programın sahip olduğu tam 66 adet değişik doku ile birlikte fotoğraflarınızı çok daha etkileyici bir şekle dönüştürebilirsiniz.

Afterlight sayesinde fotoğrafların istenmeyen bölümlerini örneğin kenarlarını kolayca kırpabilir yani kesip atabilirsiniz. Üstelik yine tek tıkla fotoğrafa çerçeve eklemek mümkün. Programda kullanabileceğiniz tam 75 harika çerçeve var.

Afterlight İndir

3- VSCO Cam

iPhone Screenshot 2

Çektiğiniz fotoğrafın parlaklığını, renk sıcaklık değerini ve kontrastını VSCO Cam uygulamasıyla kolayca ayarlayabilirsiniz. Mesela fotoğrafların yeni ve eski halini kıyaslamak mümkün. Ayrıca fotoğraftaki odak noktasını ayarlamak için de VSCO Cam idealdir. Bu şekilde gerçekten çok etkileyici fotoğraflar hazırlayabilirsiniz.

VSCO Cam içinde çok sayıda filtre mevcut ve bu filtreleri uygulamak sadece tek tıklama yapmak kadar kolay. Üstelik düzenlenen fotoğrafları kaydederken kalitede en ufak bir kayıp yaşanmaz.

VSCO İndir

4- Enlight

iPhone Screenshot 1

Enlight sayesinde çektiğiniz ama beğenmediğiniz fotoğrafları herkesin hoşlanacağı bir hale getirmek çok kolay.

Enlight içinde çok sayıda fotoğraf filtresi ve efekti yer almaktadır. Bu sayede fotoğrafın temel renk ayarlarını kolayca değiştirebilir ve daha etkili resimlere dönüştürebilirsiniz.

Mesela programın en güzel tarafı sahip olduğu Vintage filtreleri, modern filtreler, fotoğrafı karakaleme dönüştürme ve yağlı boya tabloya çevirme özelliğidir.

Tabii ki Enlight kullanarak en temel fotoğraf düzenleme işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Resim kesme, düzleştirme yada döndürme gibi işlemleri kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Ayrıca resmin üzerine yazı yazma ve fotoğrafı siyah-beyaz hale getirme gibi harika özelliklere de sahiptir.

iPhone Screenshot 4

iPhone Screenshot 2

Enlight İndir

Önceki İçerikChrome Türkçe Karakter Sorunu Kesin Çözüm
Sonraki İçerikVideodan Ses Ayırma Programı Full Türkçe Online Site

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz