Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone Fotoğrafları GIF Yapma Resimli Anlatım

iPhone Fotoğrafları GIF Yapma Resimli Anlatım

300
0

Merhabalar, bu yazımda iPhone fotoğrafları GIF yapmayı resimlerle anlatıyorum. Çektiğiniz resimleri eğlenceli ve komik bir GIF görseline dönüştürmek anlattığım bu yöntemle çok kolay ve çok pratik.

Üstelik fotoğrafları GIF’e çevirmek için ekstra bir uygulama yüklemeye bile gerek yok. Sadece cihazınızda mevcut olan Kestirmeler aracından faydalanmak yeterli olacaktır.

iPhone Fotoğraflar Nasıl GIF Yapılır?

iPhone Fotoğrafları GIF Yapmak nasıl yapılır

Bunun için öncelikle Burs to GIF isimli kestirmeyi yüklememiz gerekiyor.

iPhone cihazındaki Kestirmeler adlı uygulamayı çalıştırın. Uygulama açıldığı zaman Galeri sekmesine giriş yapın ve en üstteki arama kutusuna gif yazınca görünen Burst to GIF seçeneğine dokunun.

Dilerseniz yukarıdaki işlemin yerine sadece aşağıdaki linke tıklayarak kestirmeden direk Burst To GIF‘in indirme sayfasına gidebilirsiniz.

Karşınıza çıkan ekranda Kestirmeyi Al yazan butona dokunarak cihazınıza bu kestirmeyi ekleyin.

Ardından Kitaplık yazan sekmeye giriş yapın. Karşınıza çıkan ekranda 3D Touch ile düzenleme ekranına girin. Alternatif olarak GIF to Burst içerisinde bulunan üç noktaya (…) dokunup aynı sayfaya gidebilirsiniz.

iPhone’da Fotoğrafları GIF’e Dönüştürmek

Açılan ekranda üst kısımdaki oynatma düğmesine dokunarak test edebilirsiniz. Ardından Görüntü Seç seçeneği görünecek. Buna dokunun. Açılan ekranda sadece seri çekim fotoğraf yer alacak. Eğer Fotoğraflar içinde seri çekim fotoğraf bulunmuyorsa, bu ekranda hiçbir şey göremezsiniz.

Bu arada seri çekimin ne olduğunu kısaca açıklamak istiyorum. Fotoğraf çekerken yada kare modu ile fotoğraf çekerken parmağı ses seviyesi düğmelerinden birine basılı olarak tutulduğunda (veya deklanşöre basıl tuttuğunuzda) çekilen resimlerdir. Seri çekimde bir saniyede tam 10 kare resim çekilir ve Burst to GIF sayesinde birleştirilip bir GIF resmine dönüştürülür.

Bu yazımda sizlere iPhone’da Fotoğrafları GIF’e Dönüştürmek konusunda kısa ve öz bilgiler vermeye çalıştım. Umarım faydalı bir anlatım olmuştur. Kafanıza takılan ve sormak istediğiniz sorular için aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Ayrıca bu sayfayı Twitter, Facebook yada Instagram hesabınızda paylaşırsanız beni mutlu etmiş olursunuz. Tekrar görüşünceye kadar kendinize iyi bakın.

Önceki İçerikEn Güzel WordPress Eğitim Temaları 2019 Ödev ve Sınav Sitesi Açmak İçin
Sonraki İçerikADSL ve VDSL Farkı Nedir? Kısaca Özet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz