iPhone Gizli Numara Engelleme 6S 5C Turkcell, Vodafone, Avea ve Türk Telekom

2016-09-03_18-57-58

iPhone telefonlarda gizli numara nasıl engellenir?

Gizli numarayı engellemek telefon ile ilgili bir özellik değildir. Aslında tamamen hattınız yani operatörünüz ile ilgilidir.

turkcell logo

iPhone Turkcell Gizli Numara Nasıl Engellenir?

*253# tuşlarına basın ve ardından arama tuşuna basın. Böylece gizli numaralar engellenmiş olacak.

Bu defa #253# tuşlarına basıp ardından arama tuşuna bastığınız zaman engelleme servisi iptal edilir. Böylece artık sizi arayan gizli numaralar engellenmez.

  • Gizli Numaradan Arama Kısıtlama servisi ayarını yaptıktan sonra gelen aramalar, telefonunuz çalmadan otomatik olarak reddedilir.
  • Gizli numaradan sizi arayanlar “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz.” anonsunu duyarlar.
  • Bu servis, eski tip sabit telefon santrallerinden (analog santrallerden) ve yurt dışından numara bilgisi gönderilmeden oluşturulan çağrıları engellemez.

Gizli Numaradan Arama Kısıtlama servisi, eski tip sabit telefon santrallerinden (analog santrallerden) ve yurt dışından numara bilgisi gönderilmeden oluşturulan çağrıları engellemez.

Gizli Numaradan Arama Kısıtlama servisini kullanmak tüm Turkcell’lilere ücretsizdir.

iPhone Avea (Turk Telekom) Gizli Numara Nasıl Engellenir?

YENI LOGO

Gizli numarayı engellediğiniz zaman artık bu numara size yönlendirilmez ve arayan kişiye de çağrının kabul edilmediği bilgisi verilir.

*253# tuşlarına basın ve ardından arama tuşuna basın. Böylece gizli numaralar engellenmiş olacak.

Engelleme servisini iptal etmek isterseniz aynı şekilde *253# tuşlarına basın ve ardından arama tuşuna basın. Böylece engelleme servisi iptal edilmiş olacak.

Tuşlamak yerine internet sitesini kullanarak da gizli numaraları engelleme veya engeli kaldırma işlemlerini yapabilirsiniz. Avea/Turk Telekom gizli numara engelleme servisi ayarları ve online işlemleri için tıklayınız.

vodafone logo

Vodafone hattında gizli numaraları engelleme işlemini SMS üzerinden, Self Servis veya Sesli Yanıt Sistemini kullanarak yapma imkanına sahipsiniz.

GIZLI AC yazıp 7046‘ya mesaj göndererek yada 7046 numarasını tuşlayıp arama tuşuna basarak gizli numaraları engelleyebilirsiniz.

Gizli numarayı engelleme servisini iptal etmek isterseniz aynı şekilde GIZLI KAPAT yazıp 7046‘ya mesaj göndererek yada 7046’yı arayarak yapabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi