Ana Sayfa Mobil iPhone kulaklık modunda takılı kaldı hoparlörden ses gelmiyor çözüm

iPhone kulaklık modunda takılı kaldı hoparlörden ses gelmiyor çözüm

90
0

Windows masaüstü bilgisayarlarda görmeye alıştığımız bir sorunla şimdilerde iPhone cihazlarında karşılaşıyoruz. Kulaklık denilince akla müzik dinlemek, film izlemek veya telefon görüşmesi yapmak geliyor. Özellikle de yüksek sesle müzik dinlerken yakındaki başka insanları rahatsız etmemek için kulaklıklar çok önemli bir görev üstleniyor. Fakat bazı iPhone kullanıcıları telefondan kulaklığı çıkarmalarına rağmen, hoparlörden sesin gelmediğini yani hala kulaklık modunda takılı kaldığını rapor ediyor. Eğer sizin de başınıza böyle bir şey geldiyse, bu sorunu kökünden nasıl çözeceğinizi kısa ve öz bir şekilde bu yazımda anlatıyorum.

iphone kulaklık takılı kalması hatası nasıl düzeltilir

Eğer iPhone kulaklık modunda takılı kalırsa, bunun muhtemel yan etkileri arasında arama ve çağrılarda karşı tarafa ses gitmemesi veya hoparlörden hiç ses çıkmaması gibi olumsuzluklar yer alıyor. Aşağıda en çok işe yarayan en etkili çözüm yöntemlerine birlikte göz atacağız.

iPhone kulaklık modu hatası nasıl düzeltilir (sorun nasıl çözülür)?

iPhone’dan kulaklığı çıkarmanıza rağmen hoparlörden ses gelmiyorsa ve kulaklık modu takılı kalıyorsa, hemen altta verdiğim talimatları sırayla uygulayın:

Eğer telefonunuzun 5 mm jaklı girişi varsa, iOS işletim sistemi hatalı olarak algıladığından dolayı böyle bir sorun yaşayabilirsiniz. Çözüm için kulaklık kablosunu 3 defa yada 5 defa çıkartıp ardından tekrar takarak sorunun çözülüp çözülmediğini test edin.

Eğer sorun devam ediyorsa, farklı bir kulaklığı iPhone cihazınıza takın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Problem hala olduğu gibi duruyorsa, o zaman iPhone’u yeniden başlatın yani kapatıp açın ve sorun çözülmüş mü diye bakın.

Şayet sorun düzelmediyse, bazen bu gibi sorunların nedeni kulaklık girişinde oluşan pislikler olduğundan dolayı bu pislikleri iyice temizleyip sonra tekrar test edin.

Yukarıda anlatılan tüm bu yöntemler işe yaramadıysa, en son çare olarak iPhone cihazının yazılımını yani işletim sistemini güncelleyin. Umarım sorun çözülmüştür.

Son olarak kulaklığı telefondan çıkartın ve ses açma düğmesine basın. Eğer bastığınız zaman kulaklık ses seviyesi çıkıyorsa, demek ki kesin olarak kulaklık modunda takılı kalıyor ve artık mecburen Apple müşteri temsilciliği ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Aramanız gereken numara aşağıda verilmiştir:

Türkiye apple teknik destek numarası: 00 800 448829878

Eğer iPhone cihazınızın garanti süresi bitmediyse yani hala garanti kapsamında ise, ücret ödemeden bu sorunu düzelteceklerdir. Eğer garantisi bitmişse, o zaman sizi servise davet edecekler ve ufak bir miktar ödeme karşılığında iPhone kulaklık takılı kalması hatasını tamir edeceklerdir.

Söz konusu sorunu yaşayanlar için gerçekten faydalı olacağına inandığım bir yazımın daha sonuna geldik. Umarım gerçekten yararlı olur. Sosyal medyada bu sayfayı paylaşarak ufak bir teşekkür edebilirsiniz. Paylaşmasanız da canınız sağolsun. Başka bir yazımda görüşmek dileğiyle mutlu ve sağlıklı günler dilerim.

Önceki İçerikiPhone Sessizde Kayboldu Nasıl Bulurum? 2019 Titreşimde Sesi Kısık Yer Tespiti
Sonraki İçerikNetflix Geçmiş Silme Tamamen Temizleme 2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz