iPhone Rahatsız Etme Modu Nasıl Çalışır Kapatılır Ne İşe Yarıyor

iPhone Rahatsız Etme Modu Nedir? Açma ve Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone cihazını rahatsız etme moduna alarak bir nevi sessiz moduna almış olursunuz. Fakat bu belirli şeyler için sessizdir. Örneğin bu sayede telefon kilitli iken gelen aramalar, bildirimler ve uyarılar sessiz olacağı için sizi rahatsız etmez.

İşin güzel tarafı sadece belirli bir zaman aralığında belirli bir süre için bu modu açık şekilde ayarlayabileceğiniz gibi, sadece belirli kişilerden gelen aramalara izin verip diğerlerini sessiz moduna alabilirsiniz.

Böylece dinleniyorken veya uyuduğunuz zamanlar hiç kimse sizi rahatsız edemiyor. Çünkü rahatsız etme modunda telefon ekranının ışığı bile yanmaz. Yalnızca izin verdiğiniz kişiler ve durumlar için telefondan ses çıkar.

iPhone Rahatsız Etme Modu Nasıl Açılır?

Ayarlar menüsüne girin ve Rahatsız Etme seçeneğine tıklayın.

2016-09-07_14-58-26

Açılan ekranda karşınıza bazı seçenekler çıkacak. Bunların ne işe yaradığını kısaca açıklıyorum.

Arayabilecekler : Bu seçeneğe tıklayarak favorilere ekleyeceğiniz belirli kimseler sizi aradığında çalma sesi çıkar. Fakat bu listede olmayanlar aradığında sessiz moda alınır ve sizi rahatsız etmez.

Yinelenen Aramalar: Bu özelliği etkinleştirdiğiniz zaman üç dakika içinde aynı kişiden gelen ikinci bir aramanın sesi kapatılmayacaktır.

Her Zaman: Bu seçeneği etkinleştirirseniz, rahatsız etme modu her zaman için aktif olacaktır.

Yalnız iPhone kilitliyken: Bu özelliği etkinleştirirseniz, rahatsız etme modu sadece cihaz kilitliyken aktif olacaktır.

2016-09-07_15-03-03


Yayımlandı

kategorisi