Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone Ses (Konuşma) İle Mesaj Yazma, Sesi Mesaja Çevirme

iPhone Ses (Konuşma) İle Mesaj Yazma, Sesi Mesaja Çevirme

52
0

Merhabalar, bu yazımızda iPhone ses (konuşma) ile mesaj yazma ve iPhone’da sesi mesaja çevirme konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve hayatımızı kolaylaştırmaya devam etmektedir. Artık parmakla mesaj yazarak vakit kaybetmek ve yorulmak zorunda değilsiniz. Çok daha hızlı ve kolay mesaj yazmak için iPhone’da klavye ayarlarında yer alan Dikti özelliğini aktif hale getirmeniz yeterlidir. Böylece artık konuşarak sesli mesaj oluşturabilir ve bu konuşmayı yazıya dönüştürerek yazılı mesajlaşabilirsiniz.

Bu yöntem WhatsApp, Facebook Messenger yada iMessage gibi mesajlaşma uygulamalarında kullanılıyor. Örneğin zamanınız çok kısıtlı olduğunda veya araba sürerken bu özellik çok işinize yarayacaktır.

Sesli Konuşma İle Yazılı Mesaj Nasıl Yapılır?


Öncelikle iPhone’da Ayarlar uygulamasını açın, oradan Genel‘e giriş yapın ve açılan ekranda Klavye seçeneğine giriş yapın (Ayarlar > Genel > Klavye).

Karşınıza çıkan ekranda Dikte’yi Etkinleştir seçeneğini Açık hale getirin (yani sağındaki simge yeşil renk olmalı).

Bundan sonra mesela WhatsApp’ta mesajlaşırken klavyedeki boşluk tuşunun hemen yanında yer alan bir mikrofon simgesi görünecek. İşte bu simgeye basarak sesli mesaj oluşturun yani sadece arkadaşınıza yazıp göndermek istediğiniz şeyi konuşarak söyleyin. Söylediğiniz her şeyi otomatikman yazıya çeviriyor.

Eğer nokta ve virgül koymanız gerekiyorsa sadece konuşarak nokta demeniz yada virgül demeniz kafidir.

Önceki İçerikGörsel Telif Hakkı Sorgulama, Resim Özgün Mü? Test Et Öğren!
Sonraki İçerikInstagram geçmiş hikayeleri görme, silme, indirme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz