GarageBand ios ile ilgili görsel sonucu

iPhone Zil Sesi Yapma, Şarkıları Zil Sesine Dönüştürme

Merhabalar, bu yazımızda iPhone zil sesi yapma meselesini ele alıyoruz ve dinlediğiniz şarkıları zil sesine dönüştürmek, sevdiğiniz müzikleri iPhone’da zil sesine çevirmek noktasında sizlere yardımcı olacağız.

Geçtiğimiz yıllarda bu işlem için bilgisayarda 3. parti programlar kullanmamız gerekiyordu. Fakat artık tamamen mobil uygulamalarla bu işleri rahatlıkla halledebiliyoruz.

Zaten GarageBand isimli iOS uygulamasını kullanacağız.

iPhone da normalde iTunes’dan telefona zil sesi alabiliyorsunuz. Fakat hoşunuza giden bir mp3 dosyasını yada farklı türde müzikleri zil sesi olarak kullanmak isterseniz, GarageBand sizin için ideal.

Aslında dilediğiniz şarkıyı m4r formatına çevirip iTunes yoluyla cihaza aktararak zil sesi şeklinde kullanmak mümkün. Fakat bu yöntem hem zahmetli hem de pahalıya patlar.

Halbuki zaten Apple şirketinin resmi olarak ürettiği GarageBand uygulaması sayesinde çok kısa ve kolay bir şekilde zil sesi oluşturup kullanabilirsiniz.

GarageBand Yüklemek İçin Tıklayınız

Not: iOS 12 ve üzeri sistemleri destekler.

Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırın ve açılan menüden Ses Kaydedici‘ye giriş yapın.

Ardından ekranda göreceğiniz Galeri seçeneğini değiştirin.

Daha sonrasında galeride b ulunan Müzik seçeneğine giriş yapın ve burada zil sesi yapmak istediğiniz ses dosyasını (şarkıyı) bulun.

Dilerseniz buradaki dosyalara dokunarak müzik dinleyebilirsiniz.

Ama ses dosyasını uygulama üzerinden kullanmak için sürükle-bırak yapmanız gerekmektedir.

GarageBand ios ile ilgili görsel sonucu

GarageBand ios ile ilgili görsel sonucu


Yayımlandı

kategorisi