Ana Sayfa Teknoloji İptv Kanal Donma Sorunu Nedeni ve Çözümü 2019-2020

İptv Kanal Donma Sorunu Nedeni ve Çözümü 2019-2020

455
0

İptv üzerinden izlediğimiz kanalların çoğu yurt dışı çıkışlı oluyor ve bunların genelinde iptv lisansı bile yok. Yani yasa dışı bir şekilde izliyorsunuz.

Bundan dolayı yurt dışı çıkışlı kanallarda donma ve takılma hatta çökme ve kapanma gibi sorunlar her zaman olmaktadır ve olacaktır.

IPTV’lerdeki bir diğer kanal donma sebebi ise, yavaş internet bağlantısıdır. Bazı bölgelerde TTNET nedensiz ve açıklama yapmadan interneti yavaşlatıyor. İsterseniz bir hız testi yapıp hızınızın yeterli olup olmadığını öğrenin.

2019 06 27 15 40 04 1

Eğer canlı bir yayını izlerken örneğin Fenerbahçe Galatasaray derbi maçını izlerken kanal donuyorsa, bunun kesin nedeni pek çok kişinin aynı anda bu maçı izlemesi ve dolayısıyla kaçak yayın yapan iptv firmalarının düşük seviye sunucularının bu kadar yoğun izleyici kitlesini kaldıramaması sonucunda çökmesidir.

Eğer satın aldığım iptv hizmeti şansıma kötü çıktı, en iyisi gidip biraz daha fazla para verip daha iyisini daha ünlü olanını alayım diyorsanız, yine yanılıyorsunuz. Çünkü sorun çıkarmayan bir iptv yoktur. Olsa bile ben bilmiyorum. İnternette bu konuyu çok araştırdım ve herkesin deneyimi aynı. Hangi firmadan alırsan al, kaça iptv yayınlarının sonu hep aynıdır. Donma şikayetleri ve çökmeler her zaman görülecektir. Zaten daha fazla masraf yapıp daha kaliteli hizmet vermeye kalksalar, kar edemezler dükkan kapatırlar. Ayrıca bu kadar büyürlerse, zaten yasal olarak hiçbir ülke onlara izin vermez derhal önünü keserek kapatır.

Önceki İçerikGalaxy J7 Pro Android Pie 9.0 güncelleme nasıl yüklenir ve yenilikler
Sonraki İçerikEn çok sipariş verilen yemekler 2019-2020

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz