Ecrin İsminin Anlamı Ne? Ecrinin Analizi ve Kökeni

SSS kişinin kullandığı ve popülerlik bakımından SSS. sırada bulunan Ecrin ismi ülkemizde sık duyduğumuz güzel isimlerden biridir. Eğer çocuğunuza Ecrin ismini koymayı düşünüyorsanız size lazım olacak tüm bilgileri özenle hazırladık.

Her anne babanın görevi çocuğuna güzel ve hayırlı bir isim bulmaktır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) “Evlatlarınızı güzel isimlerle çağırın ki, onlar güzel bir şekilde anılsın” demiştir.

Ecrin İsminin Anlamı


  1. Allah’ın hediyesi anlamını taşımaktadır. Ecir kökünden gelir, ecir herhangi bir amel karşılığında verilen karşılık, sevap anlamlarına gelir. Hediyeden kasıt sevaptır.
  2. Ücret.

Ecrin İsminin Kökeni ve Cinsiyeti

TDK’ya göre Ecrin ismi Arapça kökenli bir Kız ismidir.

Ecrin İsminin Numerolojisi


Ecrin ismindeki her harfin bir sayı karşılığı var ve bunları toplayınca kişilik özelliğinizi ortaya koyar.

Sayı Numerolojisinde en fazla tercih edilen yöntem Pythagoran sistemidir ve bu yöntemde her harfin aşağıdaki tabloda gösterilen bir sayı karşılığı bulunur. Bu tabloya göre isminizin harflerine karşılık gelen sayıları toplayarak kader sayınızı bulursunuz.

Ecrin İsminin Kader Sayısı ve Yorumu


Üstteki tabloya göre Ecrin adının kader sayısı: 4.

Pratiklik, Uygulayıcılık, Güvenirlik, Bükülmezlik, Sağlamlık.

Sıkı bir çalışandır. Her şeyin başarılmasını ister. İyi bir arkadaş ve candan olmayı öğrenmelidir. Güvenlik duygusunun aşırılığından sakınmalıdır.

Ecrin İsmindeki Sesli Harflere Göre Numeroloji Yorumunuz

Mâcerayı seversiniz. Ama geçmiş ile olan ilişkilerinizi de kesmek istemezsiniz. Hayal dünyasında yaşarsınız! Değişiklik ve hareket sizin özelliğinizdir. Bağımsız olmak en belirgin özelliğinizdir, hiçbir kimsenin idaresi altında yaşamak istemezsiniz.
Olayların, problemlerin aynntılarından sıkılırsınız. Zekâ ve enerjiniz sâyesinde başanya ulaşırsınız. Laf altında kalmazsınız, çok hazır cevapsınız! Her işi bilirsiniz veya bildiğinizi iddia edersiniz! Çok yönlü bir kişiliğiniz vardır.

Ecrin İsmindeki Sessiz Harflere Göre Numeroloji Yorumunuz

Düşüncelerinizde yanılmazsınız. Yaptıklarınızdan da pişmanlık duymazsınız. Boş zamanlannızı en iyi şekilde değerlendirmeyi bilirsiniz. Bunun için, yalnızlıktan da sıkılmazsınız. Kendinizi geliştirmek, bilgi ve görgünüzü artırmak için, herkesin meselelerine karışır; onları çözümler, bundan da kendinize pay çıkarırsınız. Para kazanmanın yolunu bilirsiniz.

Ecrin İsminin Kişilik Analizi


Antik Mısırlılar ve Romalılardan bu yana insanlık isim analizine öne vermiş hatta Romalılar “isminiz kaderinizdir” demiştir. Asur, Babil ve Araplar da isimlerin kaderi etkilediğini kabul etmişlerdir. İsmin harfleriyle kişilik analizini başlatanlar ise İsrail oğullarıdır.

Adınızın harfleri kişiliğiniz ile alakalı ipucu verir. Acaba nasıl bir karakteriniz var?

Ecrin harflerine göre kişilik analizi:

  • ÜSTTEKİ RESMİ AYNEN YAZ

Ecrin isminin pozitif özellikleri

Organize, iç disipline sahip, dengeli, mantıklı, pratik, güvenilir, yardımsever, çalışkan, başarılı olmak için çabalayan ve değerlere önem veren.

Ecrin isminin negatif özellikleri

Hayal gücü zayıf, dikbaşlı, fazla ciddi, yavaş hareket eden, kararsız ve detaylarda boğulmaya yatkın.

Ecrin ismi Kuranda Geçiyor Mu?


Ecrin isminin Arapça kökenli bir ad olduğunu yukarıda söylemiştik. Aynı zamanda Ecrin doğrudan doğruya Kuranı Kerim’de geçen isimlerden biridir. Kuran’da Furkan 57, Sebe 47 ve Yasin 11. ayetlerde geçer.

Ecrin Caiz Mi? Bu İsim Sakıncalı Mı?


Ecrin ismi caizdir. Ecrin kuranda geçen ve oldukça sevilen isimler arasında yer alır. Dinimiz ve kültürümüz açısından hiçbir sakıncası yoktur.

Ecrin İsminin Arapça Yazılışı


İsminizin Arapçası yani Arap harfleriyle yazılışı aşağıdaki gibidir:

“اكرين”

Ecrin İsimli Ünlüler

Türkiye’nin en büyük biyografi sitesi olan Biyografi.info sitesinde Ecrin isminde herhangi bir ünlü bulunmamaktadır.  Yalnızca YouTube fenomeni Ecrin Su Çoban var.Benzer İsimler

Yorum Yaz