Elif İsminin Anlamı Ne? Elif İsminin Analizi ve Kökeni

524.411 kişinin kullandığı ve popülerlik bakımından 20. sırada bulunan Elif ismi ülkemizde sık duyduğumuz güzel isimlerden biridir. Eğer çocuğunuza Elif ismini koymayı düşünüyorsanız size lazım olacak tüm bilgileri özenle hazırladık.

Her anne babanın görevi çocuğuna güzel ve hayırlı bir isim bulmaktır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) “Evlatlarınızı güzel isimlerle çağırın ki, onlar güzel bir şekilde anılsın” demiştir.

Elif İsminin Anlamı


Türk Dil Kurumunun (TDK) Kişi Adları Sözlüğünde Elif isminin anlamı şu şekilde tanımlanır: “1. Arap alfabesinin ilk harfi. 2. İnce uzun boylu kız. 3. Alışmış, alışkın.“.

Elif İsminin Kökeni ve Cinsiyeti

TDK’ya göre Elif ismi Arapça kökenli bir Kız ismidir.

Neden TDK?

TDK’nın kişi adları sözlüğü bu işin uzmanı olan dil profesörleri tarafından hazırlanmıştır. Fakat diğer kaynakların kim tarafından neye göre hazırlandığını bilmediğimiz için çok fazla güvenemeyiz.

Elif’nın Diğer Kaynaklarda Anlamı:


  1. Musikide “la” notasını ifade için kullanılır.
  2. Arap alfabesinin ilk harfinin adı.
  3. Ülfet eden, dost, tanıdık.
  4. İnce uzun boylu kız.
  5. Alışmış, alışkın.
  6. Bir kadın adı.

Elif İsminin Numerolojisi


Elif ismindeki her harfin bir sayı karşılığı var ve bunları toplayınca kişilik özelliğinizi ortaya koyar.

Sayı Numerolojisinde en fazla tercih edilen yöntem Pythagoran sistemidir ve bu yöntemde her harfin aşağıdaki tabloda gösterilen bir sayı karşılığı bulunur. Bu tabloya göre isminizin harflerine karşılık gelen sayıları toplayarak kader sayınızı bulursunuz.

Elif İsminin Kader Sayısı ve Yorumu


Üstteki tabloya göre Elif adının kader sayısı: 5.

Özgürlük, Uyum Kabiliyeti, Gezginlik, Değişkenlik, Erotizm meyli.

Cesur, yürekli ve ikna edici bir kişiliktir. Güzel şeylerden ve bunlara sahip olmaktan hoşlanır. Can sıkıntısından fazla etkilenir. Bunun aşırılığından sakınmalıdır. Kolayca amacından sapması olasıdır.

Elif İsmindeki Sesli Harflere Göre Numeroloji Yorumunuz

Mâcerayı seversiniz. Ama geçmiş ile olan ilişkilerinizi de kesmek istemezsiniz. Hayal dünyasında yaşarsınız! Değişiklik ve hareket sizin özelliğinizdir. Bağımsız olmak en belirgin özelliğinizdir, hiçbir kimsenin idaresi altında yaşamak istemezsiniz.
Olayların, problemlerin aynntılarından sıkılırsınız. Zekâ ve enerjiniz sâyesinde başanya ulaşırsınız. Laf altında kalmazsınız, çok hazır cevapsınız! Her işi bilirsiniz veya bildiğinizi iddia edersiniz! Çok yönlü bir kişiliğiniz vardır.

Elif İsmindeki Sessiz Harflere Göre Numeroloji Yorumunuz

‘Doğruluk, ne pahasına olursa olsun doğruluk!” hayattaki dûsturunuzdur. Doğru olduğunu kabul ettiğiniz herşeye saygı duyarsınız. Bütün varlığınıza ruh dünyanız hâkimdir. Vicdanınız rehberinizdir. ilhamlannız da kişiliğinizin kaynağıdır. Son derece doğru sözlü, asil ve hayat dolusunuz. İhtiraslarınızla aklınız dengededir. Sezgileriniz sizi başarıya ulaştırır.

Elif İsminin Kişilik Analizi


Antik Mısırlılar ve Romalılardan bu yana insanlık isim analizine öne vermiş hatta Romalılar “isminiz kaderinizdir” demiştir. Asur, Babil ve Araplar da isimlerin kaderi etkilediğini kabul etmişlerdir. İsmin harfleriyle kişilik analizini başlatanlar ise İsrail oğullarıdır.

Adınızın harfleri kişiliğiniz ile alakalı ipucu verir. Acaba nasıl bir karakteriniz var?

Elif harflerine göre kişilik analizi:

  • E: Eğlenceli
  • L: Latifeci
  • İ: İçli
  • F: Fedakar

Elif isminin pozitif özellikleri

Açık sözlü, enerjik, meraklı, vizyoner, hatalarından ders çıkarabilen, keşfetmeyi seven, sempatik, motive, idealist, çekici, affedici, hızlı adapte olabilen, seyehat etmeyi seven ve hızlı düşünebilen.

Elif isminin negatif özellikleri

Yerinde duramayan ve huzursuz, memnuniyetsiz, tereddütlü, sabırsız, tutarsız, verdiği sözleri tutamayan ve kararsız.

Elif ismi Kuranda Geçiyor Mu?


Elif isminin Arapça kökenli bir ad olduğunu yukarıda söylemiştik. Aynı zamanda Elif doğrudan doğruya Kuranı Kerim’de geçen isimlerden biridir.

Elif Caiz Mi? Bu İsim Sakıncalı Mı?


Elif ismi caizdir. Elif kuranda geçen ve oldukça sevilen isimler arasında yer alır. Dinimiz ve kültürümüz açısından hiçbir sakıncası yoktur.

Elif İsminin Arapça Yazılışı


İsminizin Arapçası yani Arap harfleriyle yazılışı aşağıdaki gibidir:

اليف

Elif İsimli Ünlüler

Türkiye’nin en büyük biyografi sitesi olan Biyografi.info sitesinde Elif isminde 13 tane ünlü bulunmaktadır.

Adı Elif olan bu ünlü kişilerin kim olduklarını öğrenmek ve biyografilerini okumak için tıklayınız.Benzer İsimler

Yorum Yaz