Eymen İsminin Anlamı Ne? Eymen İsminin Analizi ve Kökeni

58410 kişinin kullandığı ve popülerlik bakımından 2100. sırada bulunan Eymen ismi daha çok Kiralık Aşk adlı diziyle popüler hale gelmiştir. Eğer çocuğunuza Eymen ismini koymayı düşünüyorsanız size lazım olacak tüm bilgileri özenle hazırladık.

Her anne babanın görevi çocuğuna güzel ve hayırlı bir isim bulmaktır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) “Evlatlarınızı güzel isimlerle çağırın ki, onlar güzel bir şekilde anılsın” demiştir.

Eymen İsminin Anlamı


Türk Dil Kurumunun (TDK) Kişi Adları Sözlüğünde Eymen isminin anlamı şu şekilde tanımlanır: “1. Daha uğurlu, daha bereketli.2. Sağ tarafta olan.“.

Eymen İsminin Kökeni ve Cinsiyeti

TDK’ya göre Eymen ismi Arapça kökenli bir Kız ismidir.

Neden TDK?

TDK’nın kişi adları sözlüğü bu işin uzmanı olan dil profesörleri tarafından hazırlanmıştır. Fakat diğer kaynakların kim tarafından neye göre hazırlandığını bilmediğimiz için çok fazla güvenemeyiz.

Eymen’nın Diğer Kaynaklarda Anlamı:


  1. Bereketli, mübarek.
  2. 1. daha uğurlu, çok talihli, hayırlı, kutlu. 2. Sağ taraftaki. eymen b. hureym:. sahabedendir. mekke’nin alınışı sırasında Müslüman oldu. babası ve amcası bedir şehitlerindendir. hadis rivayctiylc ün kazandı.
  3. En meymenetli. En uğurlu. Sağ taraf.

Eymen İsminin Numerolojisi


Eymen ismindeki her harfin bir sayı karşılığı var ve bunları toplayınca kişilik özelliğinizi ortaya koyar.

Sayı Numerolojisinde en fazla tercih edilen yöntem Pythagoran sistemidir ve bu yöntemde her harfin aşağıdaki tabloda gösterilen bir sayı karşılığı bulunur. Bu tabloya göre isminizin harflerine karşılık gelen sayıları toplayarak kader sayınızı bulursunuz.

Eymen İsminin Kader Sayısı ve Yorumu


Üstteki tabloya göre Eymen adının kader sayısı: 8.

Yöneticilik yetenekleri, Organizasyon yeteneği, Güçlülük, Maddi ve adil.

Güçlü, kararlı ve sonuca giden bir kişiliktir. Para ve maddi konularda başarılıdır. Amacının karşısında gördüğü insanlar için duygusuz davranma meylinden arınmalıdır.

Eymen İsmindeki Sesli Harflere Göre Numeroloji Yorumunuz

Yönetilmekten ziyâde yönetmeyi, lider olmayı istersiniz. Hiçbir zaman ikinci planda kalmak istemezsiniz. Bütün isteklerinizi, yeteneklerinizi dikkate almadan gerçekleştirmek istersiniz.
İhtiraslannız sizi kemirir durur. Hiç bir zaman tatmin olmazsınız. Düşmanlarınızı yenmek için, hiçbir tehlikeden korkmazsınız.
Uyan! İçinizden sizi dürten ihtirasları frenleyebilir, kalp kırmaktan, insanları incitmekten vazgeçerseniz, yetenekleriniz ve yapıcı faaliyetleıîniz daha iyi bir yönde gelişebilir.

Eymen İsmindeki Sessiz Harflere Göre Numeroloji Yorumunuz

Sessiz ve gürültüsüz bir hayat istersiniz. Sinirlerinizi dinlendirmeyi bilirsiniz.
İnce düşünceleriniz, cansız davranışlarınız vardır. Hiçbir olay sizin için sürpriz sayılmaz! Çünkü her şeyi normal karşılamayı bilirsiniz. Düşüncelerinizle davranışlarınız uyum halindedir. Kendinize olan güveniniz sonsuzdur. Hayattan istedikleriniz size sonsuz yaşama gücü verir.

Eymen İsminin Kişilik Analizi


Antik Mısırlılar ve Romalılardan bu yana insanlık isim analizine öne vermiş hatta Romalılar “isminiz kaderinizdir” demiştir. Asur, Babil ve Araplar da isimlerin kaderi etkilediğini kabul etmişlerdir. İsmin harfleriyle kişilik analizini başlatanlar ise İsrail oğullarıdır.

Adınızın harfleri kişiliğiniz ile alakalı ipucu verir. Acaba nasıl bir karakteriniz var?

Eymen harflerine göre kişilik analizi:

  • ÜSTTEKİ RESMİ AYNEN YAZ

Eymen isminin pozitif özellikleri

Hırslı, başarılı, kararlı, realist, cesur, liderlik özelliğine sahip, pratik, girişken, hayattan beklentileri yüksek, tutumlu, dayanıklı, politik ve amacı uğruna çaba sarfeden.

Eymen isminin negatif özellikleri

İşkolik, fazla hırslı, baskıcı, anlayışsız, insanlara karşı sabırsız, ilişkilerinde yeterli ilgiyi gösteremeyen, biraz bencil ve maddiyata çok önem veren.

Eymen ismi Kuranda Geçiyor Mu?


Eymen isminin Arapça kökenli bir ad olduğunu yukarıda söylemiştik. Aynı zamanda Eymen doğrudan doğruya Kuranı Kerim’de geçen isimlerden biridir.

Eymen Caiz Mi? Bu İsim Sakıncalı Mı?


Eymen ismi caizdir. Eymen kuranda geçen ve oldukça sevilen isimler arasında yer alır. Dinimiz ve kültürümüz açısından hiçbir sakıncası yoktur.

Eymen İsminin Arapça Yazılışı


İsminizin Arapçası yani Arap harfleriyle yazılışı aşağıdaki gibidir:

ايمن

Eymen İsimli Ünlüler

Türkiye’nin en büyük biyografi sitesi olan Biyografi.info sitesinde Eymen isminde 1 tane ünlü bulunmaktadır.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın torununun adı Sadık Eymen Albayrak’tır (Eski hazine bakanı Berat Albayrak’ın oğludur).Benzer İsimler

Yorum Yaz