Ana Sayfa Son Haberler İşlemci Hızını Ölçmek İçin En İyi Online Web Site (Programsız)

İşlemci Hızını Ölçmek İçin En İyi Online Web Site (Programsız)

833
0

Bu web site sadece işlemcinin hız parametrelerini kapsar. Daha gelişmiş bir işlemci testi için oldukça güçlü olan ve tamamen ücretsiz sunulan CPU-Z veya Prime Benchmark gibi yazılımlardan faydalanabilirsiniz.

Online siteler üzerinden yapılan işlemci testleri %100 kesin sonuç vermeyebilir. Çünkü online test işlemi pek çok faktör tarafından etkilenebilir. Fakat bilgisayara hiçbir program yüklemeden ve hiç uğraşmadan, olabilecek en kolay ve hızlı şekilde, işlemcinizin hızını test etmek ve büyük ölçüde gerçeğe yakın bir sonuç elde etmek isterseniz CPU Speed Test Online sitesinden yararlanabilirsiniz.

Bu site Flash ve Java tabanlı basit bir kod kullanarak işlemcinizi analiz eder. Test başladığı anda bir ok işareti harekete geçerek hızı gösterir. İşlem bittiğinde ise hız oku bir noktaya sabitlenir ve işlemcinizin hızı budur. Gerçekleştirilen test oldukça basittir ve dilerseniz bu kodu bilgisayara indirip internetin olmadığı yerlerde de işlemci hızını ölçebilirsiniz.

Testi gerçekleştirmek için bu linke tıklayın: https://scratch.mit.edu/projects/1634254/

Açılan sayfada Flash kodu çalıştırmak için benden izin istedi. Ok işaretiyle gösterdiğim yere tıklayarak izin verdim ve Flash kodu yükledi.

Daha sonra açılan Flash ekranında çıkan 3 seçenekten en üstteki “Online Flash” seçeneğine tıkladım. Aşağıdaki resimde gösterdim.

Benim bilgisayarımda gerçekleştirilen işlemci testinden çıkan sonuç böyle:

 

Önceki İçerikWindows 10’da Kilit Ekranı Resmini HD Duvar Kağıtlarıyla Değiştirin
Sonraki İçerikKomut Satırıyla Resimden Yazıyı Alma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz